Pisuar w domowej łazience

Najczęściej kojarzony jest z toaletami w miejscach publicznych, gdzie istnieje podział na toaletę damską i męską. Mężczyźni chętnie z nich korzystają i uważają to za genialne rozwiązanie, które coraz chętniej chcą przełożyć na grunt swojej domowej łazienki. Czy pisuar w domu to dobre rozwiązanie? Co oferują producenci ? O tym poniżej.


Czy mamy na to miejsce?

Mały pisuar w niewielkiej łazience
Mały pisuar w niewielkiej łazience

Zastanawiając się nad tym jak powinna wyglądać nasza łazienka, musimy wziąć pod uwagę fakt, że ma ona służyć wszystkim domownikom, w równym stopniu. W związku z tym, kiedy mężczyzna chce przedyskutować sprawę pisuaru, to należy to zrobić. Przede wszystkim należy się zastanowić czy w naszej łazience jest na to miejsce? Pomimo tego, że przeciętny pisuar ma około 40 centymetrów szerokości i 30 centymetrów głębokości, to w mikroskopijnych łazienkach nie ma mowy o jego pomieszczeniu. W przypadku montażu naprzeciw miski sedesowej, należy zachować odległość około 90 centymetrów, natomiast sąsiadująco- 50 centymetrów. Są to optymalne wymiary, które pozwalają na swobodne poruszanie się pomiędzy tymi elementamiy sanitarnymi.

Rodzaje pisuarów

Pisuary zwykle nie kojarzą nam się pozytywnie. Pierwsza myśl to toaleta publiczna, w której zapach nie jest zbyt przyjemny, a sam wygląd pisuaru nie jest zbyt zachęcający do skorzystania z niego. Oczywiście te, które montujemy w domu wyglądają zupełnie inaczej- producenci dbają, żeby każde element naszej łazienki był nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim elegancki i najzwyczajniej w świecie estetyczny. Na rynku wyróżnia się kilka rodzajów pisuarów, nad którymi warto się zastanowić. Należą do nich:
1. Pisuary bezwodne,
2. Zasilane z góry,
3. Zasilane z tyłu.

Pisuar bezwodny
Pisuar bezwodny

Pisuary bezwodne, to typ, który wciąż jest nowością i nie wszyscy potrafią się do nich przekonać. Jak sama nazwa wskazuje, nie spłukuje się w nim wody, jak to zwykle bywa. Ten typ posiada w swojej konstrukcji syfonu specjalny olej neutralizujący, który przepuszcza jedynie ciecz. Wszystkie nieprzyjemne zapachy są przechowywane wewnątrz i nie mają prawa się wydostać. Szacuje się, że bezwodne pisuary są w stanie zaoszczędzić aż 15 tysięcy litrów wody w skali roku !
Pisuary zasilane z góry to klasyczne, które możemy kojarzyć z wcześniej wspomnianych toalet publicznych. Są zasilane od góry i nie posiadają estetycznej klapy. Również ich cena nie jest wygórowana ze względu na nieskomplikowaną konstrukcję.
Ostatnie, czyli pisuary zasilane z tyłu, w których mechanizm przyłączenia i działania jest łudząco podobny do muszli klozetowych. Wszystkie przyłącza schowane są ‘z tyłu’ (zwykle w stelażu podtynkowym). W tym typie coraz chętniej stosuje się estetyczne klapy, a ich kształty mogą być podobne do muszli, co stanowi integralną całość.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.