Montaż wanny akrylowej

Akrylowa wanna to bardzo dobry wybór. O jej atutach pisaliśmy między innymi tutaj http://remontujemylazienke.pl/montaz-ceramiki-sanitarnej/wanna-praktyczna-czy-dekoracyjna/. Montaż tego rozwiązania nie przekracza absolutnie możliwości „prawdziwego mężczyzny” :), domorosłego majsterkowicza. Aby pomóc ambitnym złotym rączkom przedstawiamy czytelną i prostą instrukcję montażu wanny akrylowej.

wanna

Zaplanuj pracę od podstaw

Praca u podstaw
Instalację nowej wanny rozpoczynamy od przykręcenia nóżek do dna wanny. Na szczęście producenci zaznaczają odpowiednie miejsca, więc nie będzie to problemem. Najpierw jednak należy przymierzyć wannę do przewidzianego dla niej miejsca, aby sprawdzić czy obudowa będzie pasowała. Na tym etapie ustalamy też wysokość nóżek. Reguluje się ją poprzez dokręcanie albo odkręcanie stopek. Po takim wypoziomowaniu jeszcze raz przymierzamy obudowę i dokręcamy tzw. przeciwnakrętki, które zablokują dobrze dopasowane nóżki. Aby wanna była stabilna należy także wywiercić otwory pod kołeczki, które zapobiega odsuwaniu się wanny od ściany.

wanna 2

Szczelna i estetyczna

Korek ważna rzecz
Kolejna istotna czynność to montaż automatycznego korka z systemem przelewowym. Najpierw podkładamy korpus korka pod otwór odpływowy, następnie nakładamy sitko (od góry) i dokręcamy śrubę mocującą. Górny otwór w wannie jest po to, aby przełożyć przelew i umocować go nakrętką. Na zakończenie w otwór przy przelewie wkłada się pokrętło do sterowania korkiem.

Gwóźdź programu, czyli montaż wanny
Ustawiamy wanną zaczepiając krawędzie o uchwyty w ścianie. Podłączamy ją do kanalizacji przez syfon. Połączenie rur rozpoczynamy od podejścia w ścianie, nakręcając rurę w kielich ruchem obrotowym. Tak samo łączymy rurę z końcówką syfonu. Na koniec nasuwamy syfon na korpus korka pod wanną i starannie dokręcamy nakrętki.

wanna 3

Montaż wanny

Testujemy!
Aby sprawdzić szczelność podłączenia do kanalizacji nalewamy wodę do nowej wanny. Testujemy także szczelność przelewu poprzez zatkanie odpływu i napełnienie wanny wodą. Na pełnej wannie montuje się obudowę korygując w razie czego wysokość nóżek. Przy pełnej wannie uszczelniamy styk ze ścianą używając silikonu. Dopiero po upływie doby wanna będzie w pełni gotowa do użytku (po wyschnięciu silikonu).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *