Skuteczna hydroizolacja w łazience

Łazienka to pomieszczenie wymagające, w którym panują specyficzne warunki. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni funkcjonuje instalacja wodna, ogrzewanie, często również urządzenia gazowe. Korzystamy z kabiny prysznicowej albo wanny, umywalki, pralki. Dlatego bardzo istnym zagadnieniem w trakcie prac remontowych jest wykonanie odpowiedniej i skutecznej izolacji w łazience.

Przede wszystkim prace izolacyjne dotyczą podłóg. Warto wiedzieć, że wbrew pozorom nie jest to zadanie szczególnie trudne czy wymagające umiejętności i doświadczenia prawdziwego fachowca. Zwłaszcza, że dziś stosuje się dość proste w użyciu materiały, takie jak folia w płynie, masa uszczelniająca czy zaprawa hydroizolacyjna.

izolacja łazienki

Izolacja chroni przed wilgocią

Proste rozwiązania – płynna folia
Folia w płynie jest wytwarzana na bazie żywic syntetycznych i jest jednoskładnikowym produktem gotowym do nakładania. Sprawdza się w przypadku powierzchni betonowych, wylewek i tynków cementowych oraz cementowo – wapiennych. Stosuje się ją także na podłoża z płyt karton-gips oraz na tynki gipsowe. Folię w płynie nakłada się dwukrotnie używając wałka albo pędzla. Druga aplikacja powinna być wykonana prostopadle do pierwszej już wysuszonej warstwy. Dzięki zastosowaniu płynnej folii otrzymujemy elastyczną powłokę, która kryje drobne zarysowania i chroni przed wilgocią.

Uniwersalne masy uszczelniające
Masa uszczelniająca jest produktem bardziej gęstym, a jej skład opiera się na żywicach syntetycznych oraz cemencie. Można ją zastosować na betonowe powierzchnie, wylewki cementowe, tynki cementowo – wapienne oraz gipsowe i płyty karton-gips. Znajduje zastosowanie w przypadku uszczelniania murów ze spoinami pełnymi. Dostępne są również masy uszczelniające, które można nakładać na płytki albo kamień naturalny. Należy jednak pamiętać o dobraniu odpowiedniej masy w przypadku podłogi z ogrzewaniem.

izolacja w łazience

Izolacja chroni przed działaniem wody

Do zadań specjalnych – zaprawa hydroizolacyjna
Zaprawa hydroizolacyjna to doskonałe rozwiązanie do izolacji przeciwwilgociowej łazienek. Stosuje się ją również na balkonach, tarasach, w miejscach narażonych na strumień wody. Jest to mieszanka na bazie cementu z wodą albo płynem dyspersyjnym. Warto wiedzieć, że ten rodzaj izolacji można wykorzystać praktycznie na każdy typ powierzchni wewnątrz domu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *