Montaż brodzika

Kabiny prysznicowe w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością ze względu na oszczędność czasu i wody. Kabiny prysznicowe przede wszystkim sprawdzają się w małych, ciasnych pomieszczeniach, gdzie liczy się dosłownie każdy centymetr powierzchni. Kiedy zdecydujemy się już na zakup wymarzonej kabiny prysznicowej dostosowanej do naszych potrzeb i oczekiwań, przychodzi czas na gruntowne zmiany. Przede wszystkim jeśli w naszej łazience królowała stara, zawadzająca i zajmująca niepotrzebną przestrzeń wanna, musimy pozbyć się jej definitywnie pozbyć, a na jej na miejscu stanie brodzik i kabina.

Pierwsze kroki

Brodzik półokrągły

Brodzik półokrągły

Montaż brodzika pod kabinę prysznicową nie należy do trudnych i skomplikowanych zadań jak również nie wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności. Wystarczy odrobina dobrych chęci, czasu i wyobraźni. Sprawę z pewnością ułatwi instrukcja instrukcji oraz niezbędne akcesoria i elementy dołączone zazwyczaj przez producenta do produktu, dlatego zawsze warto zapoznać się z informacjami zawartymi w ulotce. Znacznie ułatwią nam naszą pracę i zaoszczędzą stresu, nerwów oraz czasu.

Montaż brodzika rozpoczynamy od zaznaczenia go, najlepiej odrysowania na powierzchni płytek lub podłogi, zaś w miejscu odpływu brodzika rysujemy koło. Po przygotowaniu powierzchni pod brodzik, rozpoczynamy instalację syfonu, która polega na jego połączeniu rurą kanalizacyjną i otworem w samym brodziku. Następnie należy dokładnie wypoziomować brodzik, po czym dokonujemy ewentualnych, niezbędnych poprawek.

Kolejne kroki

Syfon- podstawa montażu

Syfon- podstawa montażu

Pamiętajmy również o bardzo dokładnym uszczelnieniu nie tylko syfonu i odpływu, ale także podłogi oraz ścian dookoła kabiny, dzięki czemu unikniemy w przyszłości niemiłych niespodzianek w postaci pleśni, grzybów czy zniszczonego przez wodę stropu. Uszczelnienia możemy dokonać za pomocą silikonu lub specjalnych uszczelek dostępnych na rynku.Przed montażem brodzika na stałe warto więc wykonać prosty test, który polega na zalaniu brodzika wodą.

Jeśli z żadnej strony, nie dostrzegamy przecieków, nasz brodzik jest gotowy do montażu na stałe i ewentualnej zabudowy. Dołączamy więc idealnie dopasowaną obudowę, którą instalujemy zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Tak przygotowany brodzik montujemy przy użyciu kleju, który nakładamy następnie na powierzchnię styropianowej podbudowy, przekręcamy brodzik i przyklejamy. Dodatkowo uszczelniamy przestrzenie między brodzikiem, a ścianą oraz brodzikiem i podłogą.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *