Panel do kabiny prysznicowej – praktyczny i efektowny

Poprzedni wpis dotyczył wyboru kabiny prysznicowej. Kontynuując ten temat przyjrzyjmy się bardzo ważnemu elementowi wyposażenia, jakim jest panel. Szczególnie, że wpływa on zarówno na design naszej łazienki, jak i funkcjonalność prysznica. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom może stworzyć w kabinie małe domowe spa.

Kluczowe znaczenie mają oczywiście dysze, czyli ta część panelu, która pod różnym ciśnieniem przepuszcza strumienie wody. Panele mogą mieć od 4 do 8 dysz, umożliwiają zwykły, standardowy natrysk, ale także dobroczynny, relaksujący i jakże przyjemny hydromasaż. W zależności od modelu panele zapewniają kilka strumieni wodnych o różnym ciśnieniu albo pojedynczy.

Nieodłącznym elementem wyposażenia jest również słuchawka. Nowoczesne panele mają słuchawki ruchome, mocowane na specjalnym drążku. W niektórych panelach wąż od słuchawki jest standardowo widoczny na zewnątrz, w innych ukryto go pod panelem. Warto zwrócić uwagę czy słuchawka prysznica ma regulowany strumień wody .

deszczownica

Deszczownica – przyjemna kąpiel i efektowny design

Deszczownica to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym powodzeniem. Jest umieszczana na stałe w kabinie, ale posiada tzw. przegub kulkowy, który pozwala odpowiednio nakierować strumień wody. Zgodnie z nazwą zapewnia delikatny, łagodny strumień, który kojarzy się z letnim, przyjemnym deszczem. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż deszczownica to bardzo efektowny, designerski element wystroju.

Na pewno warto zainwestować w dobrą baterię prysznicową. Jak wiadomo służy ona do ustawiania strumienia oraz temperatury wody. Podstawowy podział to baterie jednouchwytowe (sterowanie w lewo i prawo) oraz z dwoma pokrętłami, którymi regulujemy temperaturę i ciśnienie wody. Wybieramy również pomiędzy bateriami podtynkowymi i natynkowymi. Dobrym rozwiązaniem są baterie termostatyczne, które utrzymują stałą, ustawioną temperaturę.

panel brąz

Wyposażenie kabiny to również odpowiednia

Super funkcje, atrakcyjne i designerskie dodatki – to wisienka na torcie, jeśli chodzi o nowoczesne panele prysznicowe. Począwszy od praktycznych, takich jak krzesełko rozkładane z panelu, półki na przybory, po efektowne oświetlenie, system aromaterapii czy odtwarzacz ulubionej muzyki.

panel ciemny

Atrakcyjne dodatki sprawią, że poczujemy się jak w SPA

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *