Akcesoria do montażu brodzika

Remont łazienki stanowi doskonała okazję, aby odświeżyć lub całkowicie odmienić jej wygląd czy też zastosować nowoczesne rozwiązania. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób, zwłaszcza będących posiadaczami ciasnych, wąskich i małych łazienek, rezygnują z dużych wanien na rzecz praktycznych i oszczędnych kabin prysznicowych. Ich dodatkowym atutem, poza ekonomicznością oraz oszczędnością czasu, wody i energii, jest również łatwy montaż brodzika pod kabinę prysznicową.

Podstawowe narzędzia

Syfon - podstawowy element montażu brodzika
Syfon – podstawowy element montażu brodzika

Instrukcja określa również, jakie narzędzia, akcesoria i dodatki będą konieczne do montażu brodzika. Wbrew pozorom nie musimy zaopatrywać się w specjalistyczne, drogie przyrządy. Przed montażem warto zapoznać się z instrukcją obsługi i zastanowić, czego będziemy potrzebowali w trakcie instalowania.

Dzięki czemu unikniemy zbędnego krzątania się, przeszukiwania zakamarków garażu, komórki czy piwnicy. Montaż brodzika nie byłyby oczywiście możliwy bez brodzika z odpowiednią podstawą, który można nabyć w każdym sklepie lub hipermarkecie budowlanym.

Poza brodzikiem niezbędna będzie akrylowa obudowa brodzika oraz klej do płytek. Przede wszystkim będą nam potrzebne podstawowe akcesoria oraz narzędzia, które znajdują się niemal w każdym domu i są wykorzystywane przy drobnych pracach remontowych lub naprawach: metrówka, ołówek, poziomica, szpachelka i kielnia, wiaderko.

Pamiętajmy również o zakupie odpowiednio dobranego syfonu. Specjalne elementy do zamontowania brodzika zazwyczaj dołączone są przez producenta do produktu, stąd też nie musimy biegać po sklepach w poszukiwaniu dodatkowego wyposażenia. W zestawie z brodzikiem najczęściej znajdują się: trzpień nagwintowany, nakrętki kontrujące, nóżka i korek.

Dodatkowe akcesoria

Dodatkowo natomiast powinniśmy zaopatrzyć się w silikon sanitarny, który może być bezbarwny lub w kolorze fugi łazienkowej, dzięki czemu będzie idealnie komponował z ich kolorystyką. Silikon sanitarny jest niezbędny do uszczelniania poszczególnych szczelin i otworów, chroniąc ściany oraz powierzchnię pod brodzikiem przed wodą i wilgocią, przyczyniającymi się do powstawania niezdrowych pleśni i grzybów w naszej łazience.

Dodatkowo należy obudować brodzik. W sklepach i hipermarketach budowlanych możemy zakupić gotowe, idealnie dopasowane akrylowe obudowy w zestawie z brodzikiem i kabiną prysznicową. Innym rozwiązaniem jest zabudowanie brodzika bloczkami, cegłami lub płytami, a które następnie przyklejamy płytki dekoracyjne czyli glazurę, co sprawia, ze brodzik tworzy całość ze ścianami łazienkowymi. W takiej sytuacji będziemy potrzebowali kleju, narzędzia mieszającego, kilka cegieł lub płyt. Każdy, kto ma trochę czasu, chęci, dobrej woli czy cierpliwości może sam zainstalować brodzik. Montaż brodzika opiera się bowiem głównie na instrukcji obsługi dołączonej przez producenta.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.