Oryginalne i fantazyjne luksfery w łazience

Niegdyś funkcjonowała nazwa luksfer, obecnie częściej i chętniej używa się zamienników takich jak pustaki szklane, cegły ze szkła albo też bloczki. Wszystkie oznaczają jedno- szklane formy, które idealnie nadają się do upiększenia, często też doświetlenia albo do ozdobienia pomieszczeń w naszych mieszkaniach. Luksfery są bardzo wdzięcznym materiałem, którego używa się w łazienkach i o tym dziś powiemy nieco więcej.

Zastosowanie

Luksfery w łazience
Luksfery w łazience

Okazuje się, że pomysłowość projektantów, często jest tak wieka, że sami zainteresowani są w szoku co można wyczarować z tak prostych i stosunkowo niedrogich materiałów. Łazienka jest miejscem, gdzie bloczki sprawdzają się idealnie, szczególnie w pomieszczeniach w których brakowało polotu czy też czegoś charakterystycznego, z pazurem. W łazience najchętniej wykorzystuje się je do tworzenia ścianek działowych, które na przykład mają za zadanie oddzielić część kąpielową od ‘lustrzanej’. Stworzenie dwóch osobnych stref jest rozwiązaniem idealnym, szczególnie w sporych pomieszczeniach i kiedy rankiem, co najmniej dwie osoby chcę skorzystać z łazienki. Szklane pustaki bardzo dobrze nadają się również do tworzenia kabin prysznicowych, które wcale nie muszą być o regularnych kształtach! Świetnym pomysłem jest również obudowanie wanny, która staje się ‘królową’ pomieszczenia.

Nowoczesne wzory i kształty

Nie trzeba ukrywać, że luksfery, które były stosowane jeszcze kilkadziesiąt lat temu, były praktycznie takie same, bez względu czy stosowało się je w szpitalu, klatce schodowej czy korytarzu naszego domu. Zazwyczaj były albo przezroczyste (białe) albo zielone. I chyba taka klasyka nam się przejadła i kojarzy z czasami niezbyt dobrymi.

Kolorowe i fantazyjnie ułożone
Kolorowe i fantazyjnie ułożone

W związku z tym producenci wciąż wpadają na pomysły coraz to nowszych wersji, które cieszą się ogromną popularnością. Najpopularniejsze są kwadraty lub prostokąty, jednak na indywidualne zamówienie klienta możliwe jest stworzenie praktycznie każdego kształtu. Również desenie są ciekawe- począwszy od kropelek wodnych, prążków, po centki i ciapki. Kolorystyka tym bardziej nie odbiega od licznych standardów. W tej kwestii ograniczeniem jest chyba tylko i wyłącznie wyobraźnia klienta.
Warto dodać, że luksfery prócz właściwości estetycznych, posiadają również szereg zalet funkcjonalnych, które przy codziennym użytkowaniu mogą okazać się użyteczne. Po pierwsze świetnie przepuszczają światło. Nawet do 80 %. Skala ta zależy jednak czy zdecydujemy się na podwójne czy pojedyncze, barwione czy przezroczyste, matowe czy klasyczne. Ponadto bloczki posiadają wysoki stopień dźwiękoszczelności, co w połączeniu z przepuszczalnością światła, stanowi swego rodzaju fenomen w kategorii produktów budowlanych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.