Prysznic kontra deszczownica

Największym dylematem podczas remontu łazienki jest oczywiście wybór pomiędzy wanną i prysznicem. Jest to problem odwieczny i pojawiający się przy każdej zmianie armatury. Jeśli już zdecydujemy się na kabinę prysznicową, to nastąpi naszych dylematów ciąg dalszy. Brodzik głęboki, niski, a może bez? Do tego zwykła słuchawka czy deszczownica?

Funkcjonalność ponad wszystko ?

W każdym tekście dotyczącym remontu łazienki, wciąż wspomina się o powszechnie znanej funkcjonalności. Jest ona ważna z punktu widzenia użytkowników, podczas wykonywania codziennych czynności. Jednak czy zawsze to ona będzie determinowała nasze działania i wybory ? Takie pytanie warto sobie zadać właśnie przy wyborze słuchawki naszego prysznica. Klasyczne słuchawki są oceniane jako te funkcjonalne, które nie zawsze mają w sobie tyle uroku ile deszczownice. Z kolei deszczownice coraz chętniej stają się elementem wystroju naszej łazienki, która ma być miejscem relaksu i błogostanu. Dzięki deszczownicy jest to możliwe, ponieważ imituje krople deszczu, które są bardzo przyjemne dla naszego ciała. Sceptycy uważają, że deszczownica jest polecana tylko i wyłącznie do łazienek w których nie ma dzieci. Swoje zdanie uzasadniają faktem, że lecąca woda z góry, może być dla dzieci, zwyczajnie nieprzyjemna.

Deszczownica

Deszczownica

Rozwiązanie 2w1?

Biorąc pod uwagę, że należy zatroszczyć się o wszystkich domowników, należy zastanowić się nad zastosowaniem rozwiązania 2 w 1. Oznacza to, że z naszego sufitu będzie lała się woda z deszczownicy, a z kolei na ścianie zostanie zamontowana normalna słuchawka prysznicowa, która będzie się nadawała i dla osób starszych i dla najmłodszych członków naszej rodziny. Na rynku istnieję komplety, które pasują do siebie aranżacyjnie i nie trzeba się trudzić żeby skompletować całość.

Ile to kosztuje?

Klasyczny prysznic

Klasyczny prysznic

Przeprowadzając remont łazienki, wiemy, że kolejne koszty rosną w zastraszającym tempie. W związku z tym, warto się zorientować, ile kosztują poszczególnie rozwiązania i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nas na to stać? Panele zawierające zarówno deszczownicę jak i słuchawkę prysznicową zaczynają się już od koło 400 złotych. Oczywiście cena ta rośnie wprost proporcjonalnie do użytych materiałów, jakości wykonania czy też dodatkowych funkcji. Ceny zamykają się na kilku tysiącach. Wybierając konkretny model, warto również zorientować się w asortymencie sklepów internetowych, które nie rzadko mają ceny bardzo atrakcyjne, a do tego dorzucają dostawę gratis, pod same drzwi naszego mieszkania, wraz z gwarancją door-to-door !

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *