Drewnopodobne płytki w aranżacji łazienki

O zastosowaniu naturalnych materiałów wykończeniowych w łazience pisaliśmy już wcześniej. Coraz więcej osób docenia urok naturalnego kamienia czy drewna właśnie w łazienkowych aranżacjach. Zastosowanie dość trudnego i wymagającego jak na warunki łazienki surowca, jest jak najbardziej możliwe. Niemniej jednak na pewno nie jest to rozwiązania najprostsze i tanie. Stąd też duże zainteresowanie, jakim cieszą się bardzo efektowne drewnopodobne płytki.

podłoga

Drewnopodobne panele odporne na wilgoć

Praktyczne rozwiązanie dla amatorów drewna w aranżacjach
Drewno w łazience nie jest dziś jedynie marzeniem czy niepraktycznym rozwiązaniem. Należy jednak liczyć się ze sporymi wydatkami, ponadto niezbędne są zabiegi konserwacyjne, a dobór drewna o określonych właściwościach ma kluczowe znaczenie. Płytki drewnopodobne są zatem odpowiedzią na oczekiwania i możliwości wielu klientów, którzy cenią sobie połączenie stylowego, efektownego drewna z chłodną aranżacją łazienki. W odróżnieniu od naturalnego drewna mamy tu do czynienia z materiałem ekonomicznym, trwałym i bardzo łatwym w eksploatacji oraz konserwacji. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku bogate wzornictwo, zarówno w zakresie kolorystyki, jak i struktury, imitowanych gatunków drewna.

Dlaczego płytki drewnopodobne są idealne do łazienek?

łazienka drewnopodobna

Uniwersalne panele drewnopodobne

Uniwersalne zastosowanie – z pewnością jest to jeden z atutów materiału jakim są drewnopodobne deski i płytki łazienkowe. Oznacza to, że można je układać na podłogach, obudować nimi półki, wannę czy umywalki. Naturalnie prezentująca się aranżacja nie pociąga za sobą konieczności konserwacji, cyklinowania, lakierowania. Panele drewnopodobne są bowiem odporne na działanie środków chemicznych, na zarysowania, wilgoć, uszkodzenia, uderzenia. Z łatwością utrzymamy je w czystości, ponieważ nie wchłaniają pyłów i zanieczyszczeń. Ze względu na specyfikę łazienek istotne jest także to, że panele układane na podłogach są antypoślizgowe. Na rynku dostępne są także podłogi drewnopodobne przystosowane do ogrzewania podłogowego, jednocześnie jest to jedna z tańszych opcji, jeśli chodzi o praktyczną podłogę w łazience. Atutem jest również prosty montaż, który nie wymaga klejenia, przybijania. Specjalne panele są na ogół łączone na zatrzask.

panele drewnopos=dobne

Różne kolory i struktury

Drewnopodobne, piękne aranżacje
Największym atutem drewna w aranżacjach, również łazienkowych, jest oczywiście struktura, wzornictwo nadające wnętrzom niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. Jak się okazuje producenci płytek i paneli drewnopodobnych sprostali również temu wyzwaniu. Oferują panele w różnych odcieniach, imitujące rodzimy dąb, orzech czy sosnę, jak również efektowne orientalne wenge czy heban. Co ciekawe dostępne są także panele, które idealnie imitują strukturę i fakturę drewna, łącznie z charakterystycznymi odkształceniami, sękami itp.

Zdjęcia: kolo.com.pl, keramagdesign.de, wallnatural.com

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *