Łazienkowe okno na świat

Okno w łazience kojarzy się przede wszystkim z okazałym pokojem kąpielowym w równie efektownym, imponującym domu. Nic bardziej mylnego – łazienka z oknem to bardzo często spotykane rozwiązanie w kamienicach, starym budownictwie. Nie brakuje również nowszej, nawet blokowej zabudowy, w której uwzględniono łazienkowe okno.

Na pewno warto docenić oraz wykorzystać element jakim jest okno w łazience. Szczególnie, że jest to pomieszczenie, w którym dość łatwo o wilgotność, ciężkie powietrze. Ze względu na relatywnie mniejszy metraż, często jest to także dość ciemne wnętrze. Tymczasem okno daje nam naprawdę wiele możliwości.

okno

Łazienka z oknem

Okno, czyli skuteczna wentylacja
Przede wszystkim warto wykorzystać je w systemie wentylacji łazienki. Najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie to przecież otworzenie okna i przewietrzenie pomieszczenia. Oczywiście może być to nieco problematyczne w chłodniejsze dni, zwłaszcza zimą. Dlatego warto zamontować tzw. nawiewniki okienne, które zapewnią świeże powietrze i odpowiednią wilgotność również w zimowe dni. Możemy wybierać pomiędzy nawiewnikami tradycyjnymi, które ustawia się ręcznie, a inteligentnym systemem, w którym działa specjalny czujnik. Dzięki niemu nawiewnik dostosowuje się do warunków w pomieszczeniu i na zewnątrz.

Okno daje naturalne światło

okno w łazience

Naturalne światło w łazience

Okno w łazience to również najlepsze, bo naturalne źródło światła. O tym, że dzienne światło, promienie słoneczne to najlepsze oświetlenie, nie trzeba nikogo chyba przekonywać. Warto również wziąć pod uwagę aspekt ekonomiczny. Światło dzienne eliminuje konieczność włączania sztucznego oświetlenia, co oczywiście zmniejsza rachunki za energię elektryczną. Nie można także pominąć aspektu zdrowotnego, wiadomo przecież że dzienne, naturalne światło ma dobroczynny wpływ na samopoczucie.

okno przy wannie

Stylowe i efektowne okno łazienkowe

Efektowny element aranżacji
Oczywiście okno łazienkowe to również bardzo istotny element wystroju, aranżacji tego wnętrza. W zależności od metrażu, stylistyki, można zdecydować się na klasyczne, proste okna, albo pokusić się o niebanalne np. asymetryczne czy półokrągłe ramy. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są ornamentowe szyby w oknie łazienkowym. Prezentują się bardzo efektownie, a przy tym zapewniają prywatność, intymność. Jest to istotne jeśli okno łazienki wychodzi na ulicę czy miejsca, w których bywają np. sąsiedzi.

Zdjęcia: kolo.com.pl, keramagdesign.com

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *