Praktyczna, funkcjonalna i ładna toaleta

Aranżacja sypialni, urządzanie pokoju dziecięcego, dekorowanie kuchni czy nawet prace nad łazienką, to tematy o których mówimy chętnie dużo. Zdecydowanie mniej wdzięcznym zagadnieniem wydaje się być… toaleta – pomieszczenie, które na pewno musi być praktyczne. Ale kto powiedział, że nie może być przy tym urządzone ładnie, stylowo, a przy tym funkcjonalnie i ergonomicznie .

podwieszany
Można wybrać model podwieszany

Wymiary i montaż sedesu
Wygospodarowanie odrębnej przestrzeni czy pomieszczenia na WC to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Dlatego na pewno warto zaaranżować takie miejsce nawet w małym mieszkaniu. Oczywiście kluczowym elementem wyposażenia w toalecie jest miska ustępowa, sedes. Wybór mamy dziś bardzo szeroki, jeśli chodzi o wzornictwo. Pod względem technologii i montażu wybieramy pomiędzy sedesami podwieszanymi (montowane na stelażu podtynkowym), a kompaktowymi (montowane na podłodze). Standardowe wymiary miski w podwieszanych instalacjach to ok. 50cm głębokości oraz 35,5 cm szerokości, ale należy uwzględnić również parametry stelaża i spłuczki, których co prawda nie widać, ale są – montujemy je po prostu w ścianie. Taki stelaż ma z reguły około 20 cm głębokości, a jego szerokość wynosi 50 cm (można także znaleźć mniejsze modele). Aranżując małą toaletę z kompaktowym sedesem możemy wybrać model o praktycznych wymiarach 57 cm głębokości wraz ze spłuczką i szerokości ok. 37 cm.

Umywalka na miarę toalety

umywalka
Praktyczna umywalka z szafką i szufladą

W toalecie oddzielnej od łazienki musi znaleźć się miejsce na umywalkę. Zważywszy na to, że w tym pomieszczeniu jest ona przeznaczona tylko do mycia rąk, może być to mały, praktyczny model. Kształty, a nawet kolory mogą być różne, istotne znaczenie ma natomiast sposób montażu. Umywalka może być instalowana:
• na ścianie – praktyczne rozwiązanie, kiedy mamy niewiele miejsca, z tym, że nie mamy od razu pod ręka wygodnego blatu, szafki,
• na blacie – tu potrzeba nieco więcej miejsca, w zamian za to uzyskujemy przestrzeń, (blat), na której możemy przechowywać akcesoria (kosmetyki, mydło itp.),
• na szafce – rozwiązanie również bardzo funkcjonalne, szafka to doskonałe miejsce na detergenty, art. higieniczne, kosmetyki itp.). Najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompletu – szafki wraz z umywalką.

toaleta
Toaleta może być praktyczna i stylowa

Oczywiście warto także zadbać o wystrój tego pomieszczenia. Jeśli jest małe możemy skorzystać ze znanych sztuczek na optyczne powiększenie łazienki, takich jak odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia, kolorystyka czy lustra.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.