Inwestycja w ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe w łazience ma tylu samo zwolenników co przeciwników. Wybór między tą opcją a zupełnie przeciwną- klasycznych grzejników, zależy wyłącznie od naszych preferencji i potrzeb. Osoby decydujące się na ogrzewanie podłogowe zwracają uwagę przede wszystkim na to, iż czują się komfortowo wychodząc z kąpieli, a ponadto ich pociechy nie muszą raczkować po zimnej i mało przyjemnej podłodze.Pozytywne i negatywne cechy ogrzewania podłogowego

Komfort użytkowania ogrzewania podłogowego
Komfort użytkowania ogrzewania podłogowego

Każde rozwiązanie niesie ze sobą zarówno kwestie pozytywne, jak i negatywne. Dopiero ich porównanie sprawi, że będziemy wiedzieli, za którą opcją się opowiedzieć. Do niewątpliwie pozytywnych cech ogrzewania podłogowego należą:
•  komfort użytkowania – szczególnie zimą, podczas wychodzenia z ciepłej kąpieli,
•  łatwość obsługi ogrzewania podłogowego,
• oszczędność miejsca- w miejscu gdzie byłby grzejnik, może zawisnąć dodatkowa półka,
• komfort użytkowania dla alergików – ze względu na dużo mniejsze ruchy powietrza, które powodują unoszenie się kurzu i wzmaga objawy alergii,
• Oszczędność – powszechnie mówi się o co najmniej 30% oszczędnościach za ogrzewanie w stosunku do tradycyjnego.

Z drugiej strony należy powiedzieć o wadach, które również występują:
• konieczność rezygnacji z drewna na podłodze,
• długi czas oczekiwania na zmianę temperatury w pomieszczeniu- od kilku do nawet kilkunastu godzin,
• wysokie koszty założenia, które dla wielu polskich rodzin stanowią najważniejszą barierę, której nie są w stanie przeskoczyć.

Ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe

Co położyć na ogrzewanie podłogowe?
Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że decydując się na ogrzewanie podłogowe należy dobrze zastanowić się nad materiałem na podłogę. Przede wszystkim powinien on bardzo dobrze przewodzić ciepło, a więc wcześniej wspomniane naturalne drewno odpada. Najlepszym materiałem są płytki ceramiczne i kamienne, dzięki którym ciepło jest przewodzone idealnie, a do tego możemy liczyć na to, że płytki nie odkształcą się pod wpływem ciepła. Dla niektórych zaskoczeniem jest fakt, że również na podłogówkę można stosować wykładziny elastyczne. W tego typu okładzinie niewątpliwą i największą zaletą jest ich niewielka grubość, dzięki której promieniowanie cieplne szybko i skutecznie przedostaje się do łazienki. W tym wypadku konieczne jest sprawdzenie czy dany typ wykładziny nadaje się do ogrzewania podłogowego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.