Diabeł tkwi w szczegółach…

…a te szczegóły są nie tylko konieczne, niezbędne i praktyczne, ale również dekoracyjne, stylowe bądź awangardowe. Aranżując i planując wyjątkową łazienkę myślimy raczej o kafelkach, kolorach, instalacji wodnej oraz elektrycznej, o wannie, kabinie oraz ogrzewaniu. Drobiazgi, detale zostawiamy na sam koniec. Tymczasem okazuje się, że są one tylko pozornie niepozorne…

Jeśli w fazie projektowania łazienki zadamy pytanie jak będzie wyglądał wpust, kratka odpływowa czy przycisk spłukujący, większość osób raczej nie udzieli konkretnej odpowiedzi. Ewentualnie zastanowi się bądź zapyta jakie to ma znaczenie. A przecież zgodnie z mądrym powiedzeniem o diable i szczegółach, takie drobne elementy to zarówno funkcjonalność, niezawodność, jak również stylowe wykończenie.

Efektowny odpływ liniowy

Efektowny odpływ liniowy

Elegancki odpływ?
W wielu łazienkach można dziś podziwiać bardzo efektowne i praktyczne rozwiązanie jakim jest natrysk, kabina bez brodzika. Jak się okazuje na aranżację i estetykę wpływ ma nie tylko nowoczesny panel, stylowe baterie, ale również wpusty i odwodnienia. W nowoczesnych łazienkach nie jest to już element instalacji wodnej, który skrzętnie maskujemy. Wręcz przeciwnie – wzornictwo i zastosowane materiały sprawiają, że ukrywane niegdyś wpusty stają się częścią efektownej całości. Mogą być to tradycyjne wpusty punktowe wykonane zarówno ze stali nierdzewnej, jak i tworzyw sztucznych o wysokich parametrach odporności. Elegancko prezentują się też kratki z oryginalnymi wzorami albo oryginalne odpływy liniowe.

Stylowo spłukujemy

Przycisk spłukujący z funkcja Smart Fresh

Przycisk spłukujący z funkcją Smart Fresh

Innym elementem, na którym nie koncentrujemy się specjalnie w fazie projektowania łazienki, jest przycisk uruchamiający spłukiwanie. Stosuje się go oczywiście w przypadku podtynkowych systemów montażu WC. Płytki – przyciski spłukujące to szeroka gama kolorów, form, a zatem dobieramy wzór odpowiedni do całej aranżacji łazienki. Najpopularniejsze są przyciski w kolorze chromowanej stali – matowe lub tradycyjne, białe albo czarne. Bardzo efektownie wyglądają przyciski stylizowane na satynę. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie szkła. Warto wiedzieć, że taki przycisk to nie tylko wybór odpowiedniej stylistyki, ale także praktyczna opcja wkładu odświeżającego (np. Smart Fresh – Koło). Jest on umieszczany pod przyciskiem, dzięki czemu po naciśnięciu obmywa go woda i zapewnia czystą, higieniczną miskę ustępową. również w problematycznych obszarach pod obrzeżem. A zatem jest to rozwiązanie funkcjonalne, higieniczne i efektowne.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *