Wybór koloru fug

Decydując się na spore przedsięwzięcie jakim jest kapitalny remont naszej łazienki, chcemy żeby wszystko było wręcz idealne. Doskonale wiemy, że wszystko bardzo słono kosztuje, w związku z tym, staramy się jak najlepiej wybierać, by móc powiedzieć, że to była bardzo dobra inwestycja, oczywiście na długie lata. Zanim przystąpimy do wyborów i jakichkolwiek czynności, wydaje nam się, że w naszej głowie istnieje ogólny zarys, jak wszystko powinno wyglądać. Niestety konfrontacja ze sklepowym asortymentem wszystko może zmienić, do tego stopnia, że problemem stanie się wybór koloru fugi…

Fuga w kolorze płytek ?

Paleta barw fug
Paleta barw fug

Wchodząc do jakiegokolwiek sklepu z materiałami budowlanymi, możemy dostać oczopląsu od kształtów, kolorów, faktur i wielkości płytek. Jest ich tak wiele i są tak różnorodne, że ciężko jest się zdecydować na jeden konkretny wzór, który jest dla nas tym najlepszym. Oczywiście już na tym etapie warto skonfrontować wielkość naszej łazienki, nasze możliwości finansowe i oczekiwany efekt, jaki chcemy uzyskać. Kiedy już nastąpi przełom i konkretny wzór zostanie wybrany, naszym wyborom nie ma końca, ponieważ trzeba jeszcze wybrać konkretną spoinę, która jest równie ważna. Osoby, które chcą uzyskać efekt jednolitości powinny postawić na fugę w kolorze płytek albo w bardzo zbliżonym. Dzięki temu, nie będzie wrażenia, że fuga jest zupełnie źle dobrana do płytek, co może skutecznie popsuć cały efekt.


Neutralne kolory

Fuga z brokatem
Fuga z brokatem

Nie od dziś wiadomo, że neutralne kolory takie jak beż, szarość, biel, krem czy kość słoniowa, sprawdzają się w wielu sytuacjach, a szczególnie takich, kiedy nie mamy pojęcia na co się zdecydować. Są to kolory na tyle neutralne, że praktycznie zawsze pasują. Również w przypadku fug mogą okazać się najlepszym wyborem. Istnieje nie pisana zasada, że jasne kolory typu beżowy czy kremowy lepiej sprawdzi się w spoinach ściennych aniżeli podłogowych. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Podłoga dużo szybciej ulega zabrudzeniom i jasne fugi po niedługim czasie mogą zostać pokryte nieestetycznym brudem, który jest trudny do usunięcia. W związku z tym, fugi na podłogi winny być ciemniejsze, z kolei na ścianach mogą być jasne. Chcąc dokonać jak najlepszego wyboru, warto skorzystać z próbników, które dostępne są na półkach. Po przyłożeniu do naszej płytki, powinniśmy szybko się zorientować, który kolor nam najbardziej pasuje.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.