Łazienkowy design

Designerska łazienka, wnętrze eleganckie, stylowe, wyjątkowe. Jeśli chodzi o łazienkę z reguły osiągniecie takiego efektu wymaga sporych nakładów finansowych. Dziś zaprezentujemy dwa pomysły na unikatowy design łazienki. Jeden z nich ewidentnie kosztuje i to sporo. Drugi nie jest szczególnie drogi, natomiast zapewnia absolutnie spektakularny efekt.

umywalkie plecione
Umywalki z podłogi – prawda, że efektowne?

Efektowne umywalki podłogowe
Umywalki kojarzą nam się z mniej lub bardziej oryginalnym i drogim rozwiązaniem, montowanym w blacie, na specjalnym cokole albo podwieszane. Jest to również jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki. O tym, że umywalka może prezentować się standardowo, zwyczajnie albo designersko i efektownie nie trzeba opowiadać. Niemniej jednak umywalki podłogowe to nadal model unikatowy, rzadko spotykany, który jednocześnie stanowi nie tylko użytkowy, ale również bardzo dekoracyjny element. Praktycznie zawsze umywalki podłogowe to bardzo ciekawe, designerskie projekty,

Wybór odpowiedniego modelu, materiału

czarna umywalka
Czarna, ceramiczna umywalka

Interesujące są także materiały z jakich się wykonuje. Oczywiście podstawa jest ceramika. Takie umywalki dostępne są na ogół w kolorze białym, ale można także zdecydować się na montaż umywalki szarej, beżowej, efektownej czarnej, a nawet dwukolorowej.
Podłogowe umywalki mogą być wyprodukowane z kompozytu (zmielone naturalne kamienie i żywice). Co ciekawe te umywalki są w dotyku ciepłe.
Kamienne albo metalowe umywalki to największy wydatek, ale też największa trwałość. Wyjątkowo designersko prezentują się podłogowe umywalki z drewna, szkła albo tworzyw sztucznych.
Baterie do umywalki podłogowej mogą być montowane na wiele sposobów – w ścianie, na podłodze, a nawet na suficie. Taka umywalka to niekwestionowana dekoracja. Dlatego ustawia się ja w widocznym miejscu np. naprzeciwko wejścia do łazienki.

wanna podświetlana
Podświetlona wanna. Prawda, że kosmiczna?

Kosmiczna, futurystyczna wanna
Wanna podświetlona… trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo efektownie. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie musi być to rozwiązanie czasochłonne i drogie. Wykonuje się je na bazie lampek LED (energooszczędnych) o różnych barach światła.
Można taką instalację wykonać samodzielnie. Montuje się wówczas lampki albo taśmy LED-owe pod wanną. W zależności od gustu i oczekiwanych efektów można wybrać światło zimne albo w tonacji ciepłej, a także kolorowe. Takie oświetlenie pod wanną robi wrażenie trochę „nieziemskie”, tak jakby wanna lewitowała. Nie bez znaczenia jest fakt, że podświetlenie wanny optycznie rozjaśnia i powiększa łazienkę.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.