Design i styl – modnie oświetlona łazienka

Oświetlenie łazienki to temat na całe elaboraty. Wiadomo, że musi spełniać różne funkcje, że instalujemy tu kilka rodzajów oświetlenia – ogólne (najczęściej górne) oraz punktowe w „strategicznych” miejscach, np. nad lustrem. Poza czysto praktyczną funkcją, lampy, plafony, LED-y w łazience zapewniają również, w zależności od potrzeb, odpowiednio intensywne światło albo nastrojowe, relaksujące oświetlenie. Warto przyjrzeć się dekoracyjnej roli oświetlenia oraz trendom i modom, które dotyczą również tego zagadnienia.

lustro oświetlone

Lustro i światło – efektowne rozwiązanie

Lustro i światło razem
Jak wiadomo światło przy lustrze jest bardzo specyficzne, powinno mieć odpowiednią intensywność oraz ustawienie. Przed lustrem dokonujemy wielu zabiegów pielęgnacyjnych, panowie się golą, a panie często wykonują makijaż. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest montaż oświetlenia bezpośrednio na lustrze. Jak się okazuje jest to również pomysł modny i na czasie. Jednocześnie uzyskujemy bardzo efektowne oświetlenie – lampa tworzy całość z lustrem, dzięki czemu światło rozchodzi się równomiernie, zapewniając ciekawe efekty wizualne.

Z sypialni do łazienki

sypialnia z łazienką

Konsekwentna aranżacja i oświetlenie – sypialnia i łazienka

Od pewnego czasu bardzo modne jest połączenie łazienki i sypialni. Oprócz wygody i atrakcyjnej aranżacji wnętrza, uzyskujemy również ekonomiczne wykorzystanie źródeł światła, możemy bowiem częściowo oświetlać łazienkę z sypialni. Warto wiedzieć, że producenci lamp, kinkietów wykorzystywanych w sypialniach, oferują także łazienkowe wersje. Oznacza to, że kinkiety są również dostępne w oprawach z IP44, czyli szczelnością wymaganą dla łazienek (odporność na wilgoć). Dzięki temu możemy zachować spójną, konsekwentną aranżacje tych dwóch sąsiadujących pomieszczeń.

żyrandol kryształowy

Kryształowy żyrandol w łazience

Luksusowo i na bogato
Kryształy, efektowne złote oprawy kojarzą nam się raczej z salonem, ewentualnie z sypialnią czy buduarem. Jak się okazuje trendy łazienkowe to dziś bardzo szerokie spektrum możliwości. W najnowszych propozycjach aranżacji łazienek coraz częściej widzimy np. kryształowe lampy. Wyglądają one efektownie zawsze – zarówno włączone jak zgaszone, a kryształki bardzo efektownie rozpraszają światło. W ofercie designerskich marek znajdziemy także oprawy lamp w kolorze złota i srebra, co świetnie komponuje się z każdą aranżacją Takie lampy pasują nad lustrem, jako kinkiet, plafon czy żyrandol. Oczywiście designerskie, luksusowe lampy są dostępne w odpowiednich dla łazienek klasach szczelności.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *