Praktyczna i higieniczna toaleta myjąca

Montaż ceramiki sanitarnej to nie tylko wanna i umywalka. Bardzo istotnym elementem jest oczywiście toaleta, choć może wydawać się mało wdzięcznym elementem. A przecież wiadomo, że to wyposażenie niezbędne, że powinno być jak najbardziej praktyczne, dobrej jakości. Rozwiązaniem, które znamy już od wielu lat jest także bidet, ale dziś nowoczesne łazienki coraz częściej mają na wyposażeniu tzw. toaletę myjącą.

Co to jest toaleta myjąca

Toaleta myjąca
Toaleta myjąca to praktyczne urządzenie

Toaleta myjąca to praktyczne urządzenie, które poza standardową funkcją toalety zapewnia również delikatne, krótkie, ale skuteczne mycie stref intymnych. Toalety myjące są również wyposażone w suszarkę, intuicyjny panel sterowania albo pilot do ustawienia siły strumienia, temperatury wody oraz osuszania. Każdy kto poznał specyfikę i funkcjonalność tego rozwiązania potwierdza, że jest zdecydowanie lepsze, bardziej higieniczne niż tradycyjny bidet.

Wygodne korzystanie z toalety myjącej
Przede wszystkim toaleta myjąca jest dużo wygodniejsza, praktyczniejsza. Z funkcji myjącej korzysta się bez wstawania i przenoszenia się na bidet. Po skorzystaniu ze standardowej funkcji toalety wystarczy przycisnąć jeden przycisk. Oczywiście temperatura wody jest na poziomie temperatury ciała, a strumień regulujemy na panelu lub pilocie. A zatem nie ma konieczności „przesiadki”, regulowania, ustawiania itp.

Toaleta myjąca – higiena i zdrowie
Dzięki rozwiązaniom zastosowanym w toaletach myjących jest to również urządzenie bardziej higieniczne. Choć może zastanawiać krótki czas płukania stref intymnych (ok. 20 sekund). Został on jednak ustalony na podstawie badań, które m.in. jasno dowodzą, że zbyt długie nagrzewania miejsc intymnych nie jest korzystne dla zdrowia i higieny. Poza tym nie od dziś wiadomo, że zdecydowanie lepsze, zdrowsze jest mycie w wodzie bieżącej, tak jak ma to miejsce w toalecie myjącej.

Toaleta i bidet
Toaleta i bidet zajmują więcej miejsca

Komfortowe i ekonomiczne rozwiązanie
Toaleta jest rozwiązaniem bardziej komfortowym z wielu względów. Poza wyeliminowaniem konieczności przechodzenia na bidet, mamy tu krótki czas efektywnego, skutecznego mycia. Poza tym nie do pominięcia jest aspekt efektywnego i ekonomicznego wykorzystania metrażu. Toaleta i bidet to dwa urządzenia, które zajmują więcej miejsca. Toaleta myjąca zapewnia dodatkową przestrzeń w łazience, która z reguły nie imponuje metrażem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.