Funkcjonalne meble łazienkowe

Łazienka to bardzo specyficzne pomieszczenie w naszym mieszkaniu. Musi być tak zaprojektowane i urządzone, żeby wszyscy domownicy czuli się tam dobrze, swobodnie mogli wykonywać wszelkie czynności higieniczne i oczywiście dobrze by było, gdyby to miejsce kojarzyło nam się również z odpoczynkiem i relaksem po długim dniu w pracy.  O tym, że w łazience musi znajdować się wanna bądź prysznic, często pralka, umywalka, sedes, wiedzą chyba wszyscy. Jednak nie wszyscy utożsamiają łazienkę z konkretnymi meblami.

Kosmetyki i chemia schowane w zakamarkach łazienki

Szafka na ręczniki i kosmetyki

Mówiąc o meblach łazienkowych, każdy z nas będzie miał coś innego na myśli. Jednym skojarzy się to z wielkimi meblami, jakie mogą stać w salonie czy sypialni. Inni w ogóle nie będą potrafili wyobrazić sobie, jak meble mogą zostać wpasowane w łazienkę. Będzie to tym trudniejsze, jeśli w ich łazience nie było mebli, a wszystkie obecne kosmetyki i chemia gospodarcza były rozstawione na półkach, pod umywalką, czy też w kartonach. Taki widok jest bardzo częsty w niewielkich łazienkach. Mnóstwo osób uważa, że meblami zagraciłoby i tak już niewielką łazienkę, dlatego też starają się zrobić wszystko, żeby tych mebli nie kupować. Czy słusznie? Generalnie od każdego z nas zależy, w jakiej przestrzeni będziemy się obracać, i jak będzie ona wyglądać, jednak często nie mamy pojęcia, że konkretne rozwiązania zwyczajnie ułatwiłyby nam życie. Dobranie odpowiednich mebli pod względem wielkości i koloru odmieni naszą łazienkę, ale również nasze postrzeganie tego pomieszczenia, które nie będzie się już kojarzyło tylko i wyłącznie z wycieraniem kolejnych buteleczek z kurzu.

Meble z marketu ?

Funkcjonalne meble łazienkowe

Markety budowlane, które powstają jak grzyby po deszczu, oferują nam bardzo szeroki asortyment, gdzie znajdziemy również meble łazienkowe. Rozbieżność cen jest bardzo różna, ponieważ kupimy już coś za 400 złotych łącznie z lustrem i jego oświetleniem, podczas gdy za rogiem spotkać można zestaw za 2 tysiące złotych, z pięknym oświetleniem ledowym, które doda charakteru każdej łazience. Czy oba zestawy są równie dobre? Oczywiście musimy mieć świadomość, z jakich materiałów zostały zrobione meble, czy nie płacimy dodatkowo za markę, co zdarza się niezwykle często, również w tej branży.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *