Łazienkowe trendy – modne płytki

Jeśli chodzi o aranżację łazienki niezmiennie na topie jest temat wykończenia ścian, a płytki łazienkowe pozostają najczęściej wybieraną opcją. Niech nas jednak nie zwiedzie ten fakt, płytki nie są nudne, powtarzalne i rutynowe. Doskonale widać to w najnowszych trendach w „łazienkowej modzie”. Producenci popularnych kafelków prześcigają się wręcz pod względem kreatywności.

To co najciekawsze w łazienkowych trendach można było podziwiać na targach Cersaie w Bolonii. Oczywiście urządzając łazienkę nie trzeba wcale wzorować się na aranżacjach tam zaprezentowanych, chociażby ze względu na koszty. Niemniej warto wiedzieć „co w trawie piszczy”, zwłaszcza, że nowe trendy są nad wyraz atrakcyjne.

stylloft
Surowe, efektowne wnętrze

Łazienka w stylu loft
Lofty to marzenie wielu osób. Jak się okazuje nie trzeba wcale inwestować w modne i drogie wnętrza, aby zapewnić sobie klimat bardzo miejski i minimalistyczny. Jeśli chodzi o łazienkę takim trendem są właśnie płytki w stylu loft. Wrażenie zapewnia przede wszystkim kolor i struktura. Modne płytki loft są utrzymane w szarej kolorystyce, słusznie kojarzonej z betonem, surowym drewnem albo cegłą. Dodatkowym atutem takiej aranżacji jest jej uniwersalny charakter. Co oznacza, że surowe płytki można układać praktycznie w każdym wnętrzu i miejscu. Ponadto komponują się z różnymi aranżacjami i zapewniają szerokie pole do popisu. Zwłaszcza, że płytki w stylu loft mają różną strukturę – od połysku do betonowej chropowatości.

Patchwork na ścianie

patchwork plytki
Dekoracyjna kompozycja na ścianie

Patchwork to nie tylko odzież czy tekstylia z kawałków. To także gorący trend w łazienkowych aranżacjach.. Istotą jest w tym przypadku po pierwsze format płytek, które kojarzą się raczej z wiekowymi kaflami albo z cegłami (formaty 30×9 cm, 33×12.5 cm albo 12,5×18 cm). Kluczowe znaczenie ma także wzornictwo. Znajdziemy tu inspiracje stylistyką shabby chic, różne dekory w patchworkowym ujęciu, ornamentowe dekoracje. Na inspirację wiekowymi kaflami wskazują też szkliwione powierzchnie i wyrazista kolorystyka. Z drugiej strony vintage reprezentują płytki o powierzchniach przecieranych, postarzanych. Układane patchworkowo sprawdzą się we wnętrzach retro i nowoczesnych.

 

płytki sześciokątne
Heksagonowe płytki w trójwymiarze

Moda na sześć kątów
Ciekawą nowością są płytki heksagonowe, czyli sześciokątne. Każdy kto widział wnętrze wykończone takimi kafelkami wie jak oryginalnie się prezentują. Zwłaszcza, że doskonale wyglądają zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Co ciekawe płytki w kształcie sześciokątów świetnie wpisują się w opisywaną powyżej stylistykę loft oraz patchworkowe aranżacje. Heksagony mogą mieć klasyczny połysk albo chropowatą powierzchnię. Dostępne są również w efekcie 3D.

 

 

Łazienka z głębią

3d płytki
Płytki efektownie „falują”

Płytki 3D, czyli trójwymiarowe to wyjątkowo efektowna aranżacja. Zapewnia głębię, a nawet wrażenie dynamiki w łazience. Bardzo efektownie prezentują się płytki 3D z wypukłym, strukturalnym wzorem, które stworzą naprawdę widowiskową przestrzenną aranżację. Takie płytki mogą być dekorowane elementami zaczerpniętymi z natury, sztuki albo tworzyć wzory geometryczne. Doskonałym tłem będą tu oczywiście gładkie, najlepiej białe płytki, które podkreślą i uwypuklą efekt 3D.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.