Łazienka w bieli

Bez względu na to czy jej powierzchnia to trzy metry czy piętnaście, łazienka jest ważnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. Coraz częściej utożsamiamy ją z pokojem, w którym możemy się relaksować do woli i cieszyć swoją intymnością. Jednak żeby te chwile były idealne, potrzebujemy wnętrza, które będzie do nas pasowało. Przeglądając kolejne inspiracje łazienkowe, wielu z nas dłużej zatrzyma się przy łazience w bieli… Dla jednych może być nudna i mało interesująca, a dla innych piękna i klasyczna.

Biel= idealna czystość?

Biała łazienka z elementami drewna

Kolor biały bardzo często jest identyfikowany z czystością, często też sterylnością, która jest trudna do osiągnięcia, ale też mało przyjemna. Jednak biała łazienka niekoniecznie musi być chłodna i wręcz niedostępna. Dzięki idealnie dobranym dodatkom, których wcale nie musi być dużo, możemy uzyskać wnętrze, które od pierwszego wejrzenia będzie zapraszało nas do środka i zachęcało do kąpieli. Biel to również kolor, który wydaje się być trudny w utrzymaniu. Bardzo często mówimy, że nie wybierzemy na przykład białej kanapy, ponieważ wszystko będzie na niej widoczne i utrzymanie jej w czystości będzie niezwykle trudne. Pomimo tego, że tak się utarło, warto mieć świadomość tego, że nie tylko na bieli może być widać odciśnięte palce, włosy, które wypadły czy plamy po wodzie. Te wszystkie ślady będą widoczne na każdym innym kolorze. Nie ma znaczenia kolor kafelków czy rodzaj armatury. Zawsze konieczne jest utrzymywanie w łazience nienagannej czystości.

 

Wybór farb i fug

Biel z zielonym i czarnym akcentem

Decydując się na kolor biały, każdy chciałby utrzymać efekt świeżości i jasności przez długi okres czasu. Musimy mieć jednak świadomość, że wybranie tylko najlepszych materiałów pomoże nam w podtrzymaniu tych postanowień. Wybierzmy termoutwardzalną farbę proszkową, dzięki której uzyskamy powierzchnię łatwą w ścieraniu. Dodatkowo nie zapomnijmy o fugach, które powinny być odporne na działanie wody, wysokiej temperatury oraz pleśnie i grzyby, które w takich miejscach uwielbiają się rozprzestrzeniać. Białe fugi są piękne tylko przez jakiś czas, ponieważ w późniejszym okresie zaczynają ‘wchłaniać’ brud. Warto zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia fug i markery, które pozwolą nam w szybki sposób pozbyć się nieestetycznych plam.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.