Sedes, bidet… a może toaleta myjąca?

W przypadku wystroju oraz wyposażenia łazienki najczęściej omawia się aranżację, wybór wanny albo kabiny, stylową armaturę. Bardzo istotne elementy, takie jak miska ustępowa czy coraz popularniejsze bidety, pozostają trochę w cieniu, jako mniej wdzięczny temat. Tymczasem sedes nie tylko jest niezbędny, ale możemy też wybierać rozwiązania stylowe, komponujące się z wystrojem, a także ekonomiczne i bardzo higieniczne.

Sedes i bidet w opcji 2w1

Muszla WC to element nieodzowny w każdej łazience, bidety nie cieszyły się dotychczas dużym powodzeniem. Głównie za sprawą dość ograniczonego metrażu standardowej łazienki. Obecnie coraz częściej mamy do dyspozycji więcej miejsca, czasem są to prawdziwe salony kąpielowe. W przypadku małego metrażu można też zdecydować się toaletę myjącą. Źródło ciepłej wody znajduje się tu w ściance muszli, na uwagę zasługują też funkcje myjące nowoczesnych urządzeń tego typu. Mamy do dyspozycji różne tryby mycia i osuszania, możliwość regulacji ciśnienia oraz temperatury wody. W niektórych modelach dostępna jest nawet opcja zapisu ustawień osobistych. Nowoczesne toalety myjące mają też sterowanie sensorowe, funkcję pochłaniania zapachów czy podświetlenie diodowe.

toaleta myjąca
Nowoczesna toaleta myjąca
Fot: materiały prasowe GROHE

Osobno też nowocześnie

Nowoczesne urządzenia z kompozytu czy ceramiki robią wrażenie zarówno pod względem czysto praktycznym, jak i wizualnie. Ciekawa forma, kolory, a nawet zdobienia graficzne pozwalają dopasować sedes i bidet do każdego wnętrza łazienkowego. Coraz częściej są to sanitariaty podwieszane, które nie zajmują miejsca na podłodze, są wizualnie lżejsze i umożliwiają łatwe, efektywne sprzątanie. Praktyczne stelaże podtynkowe, bezpieczne wolno opadające deski są już pewnym standardem w nowoczesnych łazienkach.

W przypadku sedesu i bidetu kluczowe znaczenie ma oczywiście higiena. Zwracamy zatem uwagę na takie czynniki jak szkliwione, antybakteryjne powierzchnie, konstrukcja oraz dynamika spłukiwania. Coraz częściej sięgamy po miski bez kołnierza, pod którym gromadziły się zanieczyszczenia, bakterie i odkładał się kamień. Metody spłukiwania kierują wodę z dysz pod dużym ciśnieniem na cały obwód muszli.

wc
Estetyka, wzornictwo i higiena – toaleta i bidet bez kołnierza

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.