Montaż sufitu podwieszanego

Sufity podwieszane, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością, tworzą w każdym mieszkaniu lub domu wyjątkowy klimat. Sprawiają, że wnętrze nabiera nowoczesnego wyglądu, a przyjemne, jasne światło rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu. Remont łazienki jest doskonałą okazją, by ożywić jej wnętrze i zastosować nowe rozwiązania, zwłaszcza, że montaż sufitu podwieszanego jest prosty i niedrogi. Wystarczy bowiem zaledwie kilka złotych, a nasza łazienki zmieni swoje dotychczasowe oblicze i zachwyci nas swoim pięknem.

Akcesoria i dodatki

Oświetlenie punktowe na ścianie

Oświetlenie punktowe na ścianie

Montaż sufitu podwieszanego opiera się przede wszystkim na mocowaniu płyt gipsowo-kartonowych do konstrukcji nośnej, składającej się z różnorodnych elementów. Wymaga ściśle określonych narzędzi i przyrządów oraz materiałów, bez których instalacja nie będzie możliwa. Podstawę instalacji stanowią więc płyty gipsowo-kartonowe w określonym rozmiarze idealnie dopasowane do sufitu.

Przed rozpoczęciem prac konieczna będzie wizyta w sklepie lub hipermarkecie budowlanym, gdzie należy zaopatrzyć się w płytę gipsowo-kartonową, profile główne i nośne, różnego rodzaju wieszaki (szybkiego montażu, kombinowane, kotwowe, noniuszowe, itp.), łączniki, kształtowniki, metalowe kołki sufitowe czy odpowiednie wkręty.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w masy szpachlowe, taśmy spoinowe, grunt, farbę w wybranym kolorze czy ozdobną listwę dekoracyjną, która w estetyczny sposób połączy sufit ze ścianą. Niezbędne będą również elementy oświetlenia czyli specjalne lampy sufitowe tzw. halogeny, które sprawią, ze łazienka zyska niepowtarzalną atmosferę. Zwykle między sufitem podwieszanym, a właściwym pozostaje wolna przestrzeń, którą można uzupełnić specjalnymi materiałami ocieplającymi, dzięki czemu ciepło w naszej łazience będzie utrzymywało się znacznie dłużej. W takiej sytuacji do listy zakupów warto dopisać watę mineralną, szklaną lub inny materiał.

Podstawowe narzędzia

Idealne oświetlenie do golenia

Idealne oświetlenie do golenia

Wśród elementów niezbędnych do montażu i instalacji muszą się znaleźć również podstawowe narzędzi i akcesoria, z których większość znajduje się w naszej piwnicy, garażu, komórce bądź innym pomieszczeniu. Przed rozpoczęciem prac należy więc przygotować: poziomicę, wiertarkę i wiertła w różnych rozmiarach, elektryczny wkrętak, młotek, kątową szlifierkę do cięcia profili, nożyce do cięcia metalu oraz nóż do cięcia płyt gipsowo – kartonowych. Do malowania sufitu natomiast niezbędne będą zaprawa, pędzle, farba, itp.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *