Stelaż podtynkowy w łazience

Stelaż podtynkowy to rozwiązanie coraz powszechniej wykorzystywane w łazience. Znajduje zastosowanie przy praktycznym i estetycznym montażu wielu urządzeń sanitarnych.

Stelaże podtynkowe to sposób na montaż elementów łazienkowego wyposażenia takich jak podwieszane miski ustępowe, bidety, umywalki. Dostępne są też stelaże, na których mocuje się pisuary, baterie, uchwyty dla osób niepełnosprawnych, a także niektóre, specjalnie zaprojektowane do takiego montażu, urządzenia stojące.

Dlaczego warto wybrać stelaż podtynkowy

Głównym atutem jest tu mocna konstrukcja nośna, na którą składa się metalowa rama z kształtowników. Są one wykonane z blachy stalowej zabezpieczonej antykorozyjne (np. ocynkowanej) i polakierowanej w technologii proszkowej.

Solidna i mocna konstrukcja stelaża ma 4 mocowania – dwa do ściany i dwa do podłogi. W komplecie z ramą są też elementy montażowe i śruby niezbędne do zawieszenia przyboru sanitarnego. W przypadku umywalek i bidetów komplet zawiera też gniazda do podłączenia zimnej i ciepłej wody, a stelaże do miski ustępowej mają w zestawie zbiornik spłukujący i komplet przyłączy.

Niektóre modele ekonomicznych i praktycznych stelaży są wyposażone również w ciche i oszczędne spłuczki. Są one pokryte warstwą styropianu. W ten sposób zapobiega się zbieraniu się pary wodnej na zewnętrznych ściankach spłuczki oraz tłumi charakterystyczne odgłosy.

Na plus tych konstrukcji warto zapisać też możliwość łączenia z metalowymi profilami konstrukcyjnymi w samonośną całość. Jest to doskonały sposób na zbudowanie ścianki instalacyjnej umocowanej do podłoża i ściany.

łazienka
Stelaże podtynkowe – do montażu urządzeń sanitarnych i elementów wyposażenia łazienki

Jak wybrać stelaż podtynkowy

Aby dokonać optymalnego wyboru warto wziąć pod uwagę następujące kryteria:

  • typ zabudowy (lekka, ciężka), adekwatny do specyfiki i warunków w łazience
  • wysokość – np. niższe do montażu pod oknem lub zabudowania wspólną półką z umywalką
  • głębokość stelaża – jak najpłytszy, aby ukryć go w ścianie, natomiast głębszy, jeśli nad nim ma znajdować się półka
  • ilość punktów mocowania
  • doprowadzenie wody (z której strony)
  • konstrukcja zbiornika spłuczki (szczelniejsza jeśli część na wodę jest jednoczęściowa, wykonana metodą rozdmuchiwania) i styropianowa izolacja
  • usytuowanie i wygląd przycisku, jaki możesz dobrać do stelaża.
  • dostęp do mechanizmu spłukującego.
stelaż
Wybór odpowiedniego stelaża podtynkowego

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.