Wanna z gotową obudową – montaż i mocne strony

Remontując i aranżując łazienkę podejmujemy wiele istotnych decyzji, które wpływają na jej estetykę, funkcjonalność, czyli efekt końcowy. Jedną z nich jest wybór pomiędzy wanną z gotową obudową, a wykończeniem jej glazurą. Przyjrzyjmy się zaletom i specyfice rozwiązania, jakim jest gotowa obudowa wanny.

Zalety wanny z gotową obudową

Jak łatwo się domyślić taka opcja może oszczędzić nam sporo pracy, oto jakie są inne – najistotniejsze atuty tego rozwiązania:

  • niższy koszt zakupu obudowy w porównaniu z cenami płytek ceramicznych,
  • łatwy i szybki montaż – najpopularniejsze jest łączenie na pióro i wpust,
  • dostęp do syfonu i wężyków wodnych – wystarczy zdjąć obudowę zamiast naprawiać ewentualne usterki przez otwór rewizyjny,
  • bogata paleta wzorów i kolorów gotowych obudów, dzięki czemu dopasujemy je do każdej stylistyki i wymarzonej aranżacji łazienki
wanna zielona
Wykończenie wanny płytkami…

 

biała wanna
…czy praktyczna gotowa obudowa?

Jak zamontować wannę z gotową obudową?

Montaż w tym przypadku jest prosty, można wykonać go samodzielnie. Niemniej jednak, aby wszystko działało jak należy, warto zastosować następujące wskazówki:

  • Prawidłowy montaż stelaża oraz nóżek – stelaż z nóżkami z reguły jest elementem całego zestawu i umożliwia ustawienie wanny w odpowiedniej pozycji. W tym celu należy przykręcić stelaż do dna wanny w odpowiednim miejscu i przytwierdzić nóżki. Tak przygotowaną wannę ustawiamy na podłodze.
  • Wypoziomowanie wanny przeprowadzamy za pomocą poziomicy, a idealne ustawienie umożliwia regulowanie nóżek. Kiedy wanna jest wypoziomowana można zamocować uchwyty do ściany – będą one utrzymywać konstrukcję. Przykręcamy do ściany wannę ustawioną idealnie równo.
  • Prace instalacyjne kończy podłączenie systemu odpływowo-przelewowego, czyli syfonu, rur oraz wężyków odprowadzających wodę,
  • Finał to montaż obudowy do wanny – w fabrycznie wklejone gniazda wkręca się uchwyty mocujące, stabilizujące konstrukcję. Następnie należy wsunąć górny rant obudowy w uchwyty i przymocować dolny brzeg zatrzaskami (szczelina pomiędzy panelami ma być jak najmniejsza).
asymetryczna
Stylowa i praktyczna gotowa obudowa

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.