Kreatywnie i odważnie – wystrój łazienki

Aranżacja łazienki jest sporym wyzwaniem i takim samym wydatkiem. Z drugiej strony w tym przypadku nie należy oszczędzać ani na jakości ani na wystroju. Szczególnie, że jest to jedno z mniejszych pomieszczeń w domu, można zatem wybrać najlepsze produkty, a także oryginalne i niebanalne pomysły.

Drewno na podłodze, żyrandol w łazience
Drewno na podłodze, żyrandol. W łazience…?

Marzenie o łazience
Ciekawymi rozwiązaniami można wykazać się praktycznie na każdym kroku. Począwszy od kolorystyki, ceramiki sanitarnej, mebli, płytek, tapet, po montaż oświetlenia, które teoretycznie nie pasuje w łazience (np. żyrandola). Można nawet powiedzieć, że niebanalne łazienki są dziś w dobrym tonie i zgodne z aktualnymi trendami..
Duże pole do popisu dają nam ściany i podłogi w łazience – dosłownie i w przenośni. Z jednej strony można wykazać się inwencją, kreatywnością i będzie to od razu widać. Z drugiej – łazienka jest raczej niewielkim pomieszczeniem, a zatem można pozwolić sobie na kosztowne materiały i zaskakujące rozwiązania, kolory itp. Okazuje się, że na ścianach czy podłodze łazienki sprawdzi się praktycznie wszystko – od specjalnych farb i tapet, po tak niebanalne opcje jak drewno, szkło czy kamień.

Stylowo i przytulnie czy sterylnie i nowocześnie

Surowy wystrój łazienki
Surowy wystrój łazienki

Stylowo, klimatycznie, przytulnie – tak może być w łazience, którą zdobi drewno egzotyczne. Z reguły stosuje się efektowne gatunki, takie jak iroko, ipe czy teak, ponieważ są one bardziej odporne na wilgotność. Drewno w łazience może znaleźć się na ścianie albo jako duże panele na podłodze. Małe klepki efektownie prezentują się wykorzystane na blaty czy obudowę wanny. Na uwagę zasługuje tu również kolorystyka – od głębokiej czerni, przez brązy, czerwienie, po spokojny oliwkowy odcień.
Niewielki metraż sprzyja wykorzystaniu tak efektownych i kosztownych materiałów jak kamień naturalny. Może być to zarówno imponujący, elegancki marmur czy płyty granitowe, jak i mniej wyszukany trawertyn. W przypadku takiego rozwiązania warto docenić oczywiście klasę, styl i efekt, ale również trwałość, unikatowy wygląd i odporność na wodę.
Łazienka to miejsce, w którym często używamy wody – w wannie, umywalce, w kabinie prysznicowej. A zatem zastosowanie szkła to na pewno oryginalny pomysł. Począwszy od aranżacji nawiązującej do akwarium, po dekoracyjne mozaiki, luksfery. Pamiętajmy jednak, że wyjątkowo oryginalne i efektowne tafle gładkiego szkła, to oczywiście wystrój idealnie sterylny. Ale też podatny na wszelkie zachlapania, zabrudzenia. Taka łazienka wygląda fantastycznie, ale obliguje do bardzo częstego sprzątania. Zdecydowanie bardziej praktyczne będą ściany, ścianki, obudowy z luksferów.
Jak się okazuje w łazience sprawdzają się nawet tak nieoczekiwane rozwiązania i materiały jak beton czy stal nierdzewna. Beton to materiał praktyczny i efektowny. Można uzyskać bardzo modny, stylowy efekty surowego wykończenia ścian czy podłóg, np. używając betonu architektonicznego. Zastosowanie tego materiału daje niesamowicie uniwersalną bazę. Można ożywić łazienkę lekkimi, kolorowymi akcesoriami albo dopełnić aranżacji stosując elementy ceramiki i dekoracje z „zimnej” stali.
Planując urządzanie czy remont łazienki warto zastanowić się nie tylko nad meblami, wanną czy ogrzewaniem. Można mniej lub bardziej odejść od rozwiązań czysto praktycznych, popuścić wodze fantazji, kreatywności i… poczucia humoru.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.