Łazienka w kolorach tęczy

Szaleństwo to coś co kojarzy nam się najczęściej z młodością, z niewinnością i rozkojarzeniem umysłu. Kiedy stajemy się dorośli, wkraczamy w nową drogę naszego życia, to staramy się podejmować wybory bezpieczne, klasyczne, które wraz z upływem czasu nie znudzą się i nie wyjdą z mody. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale również kwestii dotyczących naszego mieszkania. Z pewnością większość łazienek w których mieliście być okazję są w kolorach brązu, bieli, kremu i odcieni beżów. Są to kolory bardzo neutralne i bezpieczne. A gdyby tak urządzić łazienkę w kolorach tęczy? Gdyby tak postawić na soczyste odcienie takie jak żółć, pomarańcz, czerwień, zieleń czy fiolet?

Kolorowe płytki ?

Soczyście zielone ściany
Soczyście zielone ściany

Maksymalne szaleństwo będzie wiązało się nie tylko z połączeniem kilku kolorów, ale przede wszystkim z pomieszaniem kolorów na ścianie, podłodze czy meblach! Obecnie nie ma problemu z zakupem płytek w najodważniejszych kolorach takich jak na przykład fuksja i w rozmiarze, który będzie idealny nawet do mikroskopijnej łazienki. Świetnym trendem jest kładzenie kilku kolorów na ścianie pasami niczym tęcza na niebie. Całość wygląda niebanalnie i niesamowicie. Jednak na taką konfigurację powinni zdecydować się ci, którzy bez kolorów nie wyobrażają sobie życia. Jeśli lubimy kolory, ale boimy się tak wielkiego szaleństwa, to możemy je połączyć z klasyczną bielą od połowy ściany, która nieco wyciszy całość.

 

Meble, zasłony, dodatki…

Lawendowo-fioletowo
Lawendowo-fioletowo

Jeśli soczyste kolory na kafelkach nie są w naszej wyobraźni akceptowane, to warto zastanowić się nad elementami, które dużo szybciej i łatwiej można zmienić – szczególnie kiedy dana aranżacja nam się znudzi. Są to oczywiście wszelkiego rodzaju dodatki typu dywaniki, wieszaczki, ręczniki, kubeczki czy pojemniki na kosmetyki. Do tego można dołączyć zasłonki, kotary prysznicowe czy donice z kwiatami. Pomimo tego, że są to elementy dodatkowe, to mogą stworzyć przyjemny charakter tego pomieszczenia, jeśli tylko dobrze nad nimi pomyślimy i idealnie wszystko ze sobą zestawimy.

Kwestią kolejną są kolorowe meble łazienkowe, które ostatnimi czasy robią zawrotną furorę w polskich mieszkaniach ! W szarej Polsce, gdzie malkontenci górują nad optymistami, w końcu zaczyna coś się dziać i wybieramy kolory inne aniżeli z serii nudnych i bezpiecznych. Kolory w połączeniu z błyszczącą płytą MDF, która odbija światło, sprawdzi się idealnie, nawet w najmniejszej łazience w bloku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.