Funkcjonalna łazienka dla najmłodszych

Coraz chętniej ufamy nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniom, chętnie dajemy się namówić na coś, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. To wszystko za sprawą zmiany naszej mentalności, ale przede wszystkim dzięki producentom, którzy wciąż nas zaskakują produktami – funkcjonalnymi, ładnymi i wpasowującymi się w nasze życie. Mówiąc o remoncie łazienki często skupiamy się na wyborze konkretnej ceramiki, glazury czy też generalnej kolorystyce, a zapominamy o elementach, które mają być przeznaczone specjalnie dla… dzieci.

Udogodnienia dla dzieci

Nieliczne osoby mogą sobie pozwolić na kilka łazienek. Ci, którzy mogą inwestują dość często w osobną w łazienkę dla dzieci, która jest dostosowana idealnie do ich wieku, wzrostu czy też potrzeb. Ci, którzy nie mogą, muszą tak zaranżować swoją łazienkę, żeby była ona maksymalnie dostosowana także do potrzeb tych najmniejszych domowników. Znając potrzeby swoich klientów wielu producentów oferuje szeroką gamę produktów, dzięki którym maluchy w każdej łazience mogą poczuć się wygodnie i komfortowo.

Wygodna nakładka na sedes

Kolorowe podesty mają za zadanie pomagać w siadaniu na ubikację czy też przy myciu rąk przy zbyt wysokiej umywalce. Z kolei specjalne nakładki na toaletę sprawiają, że dziecko będzie mogło z niej samodzielnie korzystać i nie będzie mu grozić jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Należy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo podczas samej kąpieli. Zadbajmy o dobre maty antypoślizgowe, które sprawią, że zarówno maluch jak i rodzice będą spokojniejsi.

Motywy i kolory

Mając do dyspozycji jedną łazienkę, powinniśmy wyznaczyć miejsce, na przykład na ścianie przy wannie, w którym nasza pociecha będzie mogła mocować swoje zabawki przy pomocy przyssawek czy też naklejać motywy bajkowe, które, jeśli się znudzą, będzie można łatwo i bezpiecznie zdjąć albo wymienić na inne.

Podest dla najmłodszych

Aranżując łazienkę, z której będa korzystać maluchy najlepiej jest postawić na rozwiązania uniwersalne, neutralne. Dzięki temu kolorowe gadżety naszego dziecka typu śmieszne wieszaczki, bajkowe naklejki, małe ręczniczki z aplikacjami, czy kosze na zabawki nie będa się gryzły z resztą pomieszczenia.

Chcąc sprawić, by łazienka była dla dziecka jeszcze bardziej przyjazna, pozwólmy mu samodzielnie dokonać wyboru tych wszystkich elementów, z których będzie na co dzień korzystał. Na pewno wtedy poczuje się kimś niezwykle ważnym i chętniej będzie korzystał z przyjaznej łazienki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.