Komfortowy wypoczynek w wannie

Wstawanie skoro świt, kłopoty z komunikacją miejską, następnie milion telefonów i przeszkód w pracy… Czasami każdy z nas ma nieco gorszy dzień, kiedy nic nam się nie udaje i jedyne o czym marzymy to, żeby się znaleźć w naszej komfortowej łazience, a dokładniej w wannie, która po napełnieniu przyjemnie ciepłą wodą i eterycznymi olejkami, sprawia, że na sam jej widok czujemy się zrelaksowani.

Akcesoria do wanny

Komfortowy wypoczynek w wannie
Komfortowy wypoczynek w wannie

Producenci wanien wciąż nas rozpieszczają i zaskakują oferując coraz różniejsze wanny, przede wszystkim pod względem kształtów, dzięki czemu możemy je dopasować praktycznie do każdego wnętrza. Jeśli już wybierzemy model, który będzie pasował zarówno do metrażu i naszych osobistych potrzeb, warto się zastanowić nad dodatkowymi akcesoriami, które mogą nam umilić każdą kąpiel. Należą do nich przede wszystkim wszelkiego rodzaju zagłówki nawannowe, które pozwalają na odpoczynek bez konieczności męczenia się ze zjeżdżającą wodą. Ponadto możemy zadbać o odpowiednie uchwyty, które ułatwią zażywanie kąpieli osobom starszym i całej reszcie, która lubuje się w olejkach czy płynach do kąpieli- powodują, że wanna staje się śliska. Żeby nasza kąpiel była jeszcze przyjemniejsza, możemy zainwestować w pięknie pachnące świece, które dodadzą łazience uroku, ale także stworzą wieczorem odpowiedni nastrój.

Wybór odpowiedniego materiału

Stylowa, żeliwna wanna
Stylowa, żeliwna wanna

Wybór pomiędzy modelami jest również powiązany z wyborem konkretnego materiału z którego wykonana jest wanna. Nie rzadko materiał ma bardzo istotny wpływ na funkcjonalność, a także na jakość odczuć podczas jej użytkowania. Na rynku możemy wybierać pomiędzy takimi typami:
Wanna akrylowa– są to wanny najchętniej i najczęściej wybierane. Dlaczego ? Powodów jest kilka. Przede wszystkim wanny są uważane za ‘ciepłe’, lekkie, o różnorodnych kształtach i kolorach. Uważa się również, że są ciche podczas nalewania wody.
Wanna żeliwna– określane jako trwałe, porządne i solidne. Niestety z drugiej strony są niezwykle ciężkie i zimne, co wielu potencjalnych klientów odstrasza. Kolejnymi minusami jest mała różnorodność- zwykle są o klasycznym kształcie i w białym kolorze.
Wanna stalowa– wanny ze stali są odporne na promieniowanie UV, odporne na ścieranie i stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości. Do tego jest odporna na temperatury i uważa się, że wybierają ją osoby ceniące sobie klasykę.
Wanna konglomeratowa– najdroższe ze wszystkich wanien. Są również dosyć ciężkie, jednak w opozycji stoją takie cechy jak solidność, odporność i cichość.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.