Salon kąpielowy z prawdziwego zdarzenia

Łazienka nie zawsze oznacza niewielki metraż i konieczność jak najbardziej efektywnego zagospodarowania każdego kąta. Coraz częściej rozkład mieszkania, apartamentu czy domowe przestrzenie pozwalają na urządzenie prawdziwego pokoju, salonu kąpielowego, w którym można, a nawet należy pokusić się o naprawdę wyjątkową, stylową aranżację. Idea, która przyświeca urządzaniu salonu kąpielowego to połączenie dwóch stref – pielęgnacyjnej oraz relaksacyjnej. Dlatego swoje miejsce mają tu nie tylko funkcjonale i praktyczne rozwiązania oraz elementy.

okno

Okno – praktyczny i stylowy element aranżacji

Łazienka z oknem na świat
Praktycznie zawsze pomieszczenie na salon kąpielowy ma co najmniej jedno okno. Czasem jest to taras, balkon, a nawet ściana okien albo przeszklenie. Oczywiście najistotniejszym atutem jest oświetlenie, jakie dzięki temu uzyskujemy, ale jest to również wspaniały element aranżacyjny. Okno stanowi jeden z kluczowych punktów determinujących urządzenie salonu. Warto wykorzystać dostęp do naturalnego oświetlenia i odpowiednio usytuować miejsce do zabiegów takich jak make up, golenie. Choć równie dobrze prezentuje się imponująca wanna tuż przy wyjściu na taras…

wanna

Taka wanna gra główną rolę w salonie kąpielowym

W samym centrum uwagi
W salonie kąpielowym główną rolę grają urządzenia łazienkowe, takie jak wanny natrysk czy umywalka. Stanowią często centralny punkt, a zatem są jednocześnie funkcjonalne, użytkowe, jak i dekoracyjne. Stąd też sięga się po rozwiązania tak efektowne jak np. wolnostojąca, stylowa wanna z baterią wyprowadzoną z podłogi czy rodzaj łazienkowej „wyspy” – z jednej strony umywalki z drugiej kabina albo wanna. Elementy takie jak toaleta czy bidet są instalowane w mniej widocznych miejscach, za ściankami itp.

salon

Strefa relaksu i wypoczynku

Szczegóły i dodatki, czyli jak stworzyć odpowiedni nastrój
Salon kąpielowy ma być także wyjątkową strefą relaksu. A zatem nie może tu zabraknąć typowych elementów, takich jak komfortowe fotele, sofa , stolik do kawy czy nawet treningowy rower. Miejsce na ulubione książki, sprzęt audio, obrazy, zdjęcia i tzw. „bibeloty” – to wszystko ma zapewnić wyjątkowy klimat tego pomieszczenia. W takim salonie doskonale prezentuje się umieszczona przy oknie prawdziwa toaletka z dużym lustrem. Niewątpliwie aranżacja takiego wnętrza jest wyzwaniem, ale daje nam też ogromne pole do popisu i może być prawdziwą oazą spokoju, relaksu i wypoczynku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *