Nowoczesne rozwiązania w kabinach prysznicowych

Łazienka staje się przestrzenią coraz bardziej funkcjonalną, ergonomiczną i bezpieczną, nie tracąc przy tym na atrakcyjności. Projektanci i producenci dbają o jakość i o design elementów wyposażenia. Doskonałym przykładem mogą być nowoczesne kabiny prysznicowe.

Wybór i montaż kabiny prysznicowej to decyzja, która wymaga rozpatrzenia kilku czynników. Oczywiście chcemy, aby była wygodna, praktyczna, ale w równym stopniu interesuje nas higiena, a także wzornictwo. Warto zatem przyjrzeć się ciekawym, godnym zainteresowania rozwiązaniom oferowanym przez producentów ceramiki łazienkowej.

kabina kolo

Praktyczna i estetyczna kabina prysznicowa

Diabeł tkwi w szczegółach…
…a zatem znaczenie mają detale, komfortowe i praktyczne rozwiązania. Nowoczesne kabiny dosłownie zapraszają do tego, żeby z nich skorzystać, np. z uwagi na technologie zastosowane w produkcji i montażu drzwi. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są drzwi otwierane wahadłowo, w obydwie strony – na zewnątrz i do środka. Dzięki temu łatwo i komfortowo wchodzimy i wychodzimy z kabiny, jednocześnie zyskuje się dużą przestrzeń wewnątrz. Aby zapewnić trwałość i szczelność drzwi stosuje się mechanizm, który je opuszcza i podnosi, co zapobiega niszczeniu uszczelki.
Praktyczna kabina jest także czysta i łatwo utrzymać jej higienę. Umożliwia to np. zastosowanie specjalnych powłok, takich jak Easy Clean (zapobiega powstawaniu osadów) czy też Shower Guard (zapewnia dożywotnią czystość i efektowny połysk szkła).

kabina z luster

Lustrzana kabina – bardzo efektowna

W lustrzanym wnętrzu
Nie zaniedbuje się również designu. Począwszy od dbałości o detale, takie jak chromowane profile, zawiasy i uchwyty, a skończywszy na zastosowaniu oryginalnych materiałów. Na przykład zamiast szkła hartowanego w konstrukcji kabin wykorzystuje się tafle lustrzane. W zależności od pomysłu na łazienkę i preferencji można zdecydować się zarówno na kabinę z lustrzanymi drzwiami, jak i w całości wykonaną z luster.
Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim lustrzana kabina optycznie powiększa pomieszczenie, odbija światło i rozjaśnia łazienkę. Przy małym metrażu taka kabina praktycznie „znika” z przestrzeni i wygląda jak wielkie zwierciadło. Zresztą pełni taką funkcję i od zewnątrz i w środku, podczas natrysku. Oczywiście w lustrzanych kabinach wykorzystuje się specjalne tafle zabezpieczone przed korozją. Mogą być także pokryte powłokami ochronnymi zapobiegającymi powstawaniu zacieków, osadów i kamienia.

lustrzne drzwi

Lustrzane mogą być tylko drzwi do kabiny

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *