Wanna w wannie

Remont łazienki to zawsze wyzwanie dla domowników. Chyba nikt nie lubi sytuacji, w których nie możemy swobodnie korzystać z uroków kąpieli, prać itp. Szczególnie, że remont to zawsze konieczność sprzątania, mycia – siebie i otoczenia. Tymczasem łazienka w rozsypce. A jeśli można oszczędzić sobie tego zamieszania, zredukować koszty oraz czas? Takim pomysłem jest niewątpliwie wanna w wannie…

remont łazienki

Bez prac remontowych i bałaganu

Zamiast kosztownych remontów
Brzmi tajemniczo i dziwnie? Ale jest to rozwiązanie naprawdę proste, a przy tym praktyczne. Doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy łazienka prezentuje się całkiem nieźle, a wanna zdecydowanie mniej korzystnie. Montaż ceramiki sanitarnej z reguły wymaga sporo zachodu. W przypadku wymiany wanny konieczne byłoby np. skuwanie kafelków. Wanna w wannie zapobiega takim drastycznym, kosztownym i czasochłonnym pracom.

Wanna w wannie – same plusy

wanna w wannie

Fot. wanna w wannie

Operacja wanna w wannie polega na osadzeniu nowej, akrylowej wanny w starej, emaliowanej, która już nie prezentuje się zbyt dobrze. Korzyści wynikających z zastosowania takiego rozwiązania jest wiele. Oczywiście przede wszystkim nie demolujemy ścian i podłogi wokół starej wanny. Praktycznie naszej łazience nie dzieje się nic złego w czasie takiego „remontu”. Ten specyficzny montaż ceramiki sanitarnej trwa raptem dwie godziny, a to również niebagatelny argument za. Osadzając nową akrylową wannę uzyskujemy również rodzaj stelażu oraz swoisty termos utrzymujący dłużej temperaturę wody. Zwłaszcza, jeśli pod nową akrylową wanną mamy ciepłą, solidną wannę żeliwną. Nowa wanna jest wykonana z wysokiej jakości akrylu wzmacnianego włóknem szklanym i z powłoką antybakteryjną. Warto też docenić fakt, że już po ok. 10 godzinach można korzystać z nowej wanny w wannie.

Montaż nowej wanny
Technicznie montaż nowej wanny jest na tyle łatwy, że nie zajmuje więcej niż dwie godziny. Nowa wanna jest dokładnie dopasowana kształtem i rozmiarem do swojej poprzedniczki. Przylega tak dokładnie, że starej wanny praktycznie nie widać. Do sklejenia używa się dwuskładnikowej pianki oraz silikonu pomiędzy wanną a płytkami na ścianie. W ramach montażu wykonywana jest też instalacja wodna w zakresie wymiany systemu odpływowego i podłączenia go do nowej wanny.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *