Wanna z hydromasażem, wolnostojąca czy narożna?

Planując jakikolwiek remont warto zastanowić się, jakim efektem ma się on zakończyć, czego od niego oczekujemy. Remontując łazienkę musimy podjąć bardzo wiele ważnych decyzji, począwszy od wczesnych etapów związanych z instalacjami hydraulicznymi czy grzewczymi, poprzez wybór odpowiedniej wanny. Na rynku jest ogrom produktów, które różnią się między sobą swoimi funkcjami, tworzywem, z którego zostały wykonane czy nawet kształtem, który jest tym istotniejszy, im mniejszą mamy łazienkę. Na który model się zdecydować? Na co zwracać szczególną uwagę?

Kształt wanny

Klasyczna wanna przy ścianie

Spoglądając na zdjęcia nowoczesnych łazienek, możemy stwierdzić, że zwykła, prostokątna wanna, postawiona tuż przy ścianie, jeszcze nie tak dawno bardzo popularna, pojawia się obecnie coraz rzadziej. Producenci chcą pokazać, że nie trzeba kupować czegoś tak standardowego, żeby wszystko do siebie pasowało i żeby przede wszystkim była możliwość pogodzenia powierzchni użytkowej z innymi elementami, bez których trudno się obyć w łazience. Wanny narożne cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są oryginalne, nieco większe i kąpiel w nich jest bardzo komfortowa. Ponadto mogą się zmieścić do małej łazienki. Z kolei wanny wolnostojące wybierane są najchętniej przez osoby, które dysponują sporą powierzchnią i które mogą sobie pozwolić na postawienie jej na przykład na samym środku łazienki, gdzie woda będzie się lała z …sufitu.

Relaks w wannie

Wanna wolnostojąca

Osoby decydujące się na wannę, a nie np. na kabinę prysznicową przewidują, że nie będzie ona im służyła jedynie do mycia, ale także, a może przede wszystkim do relaksu. Ciepła woda, pięknie pachnące płyny i olejki są w stanie pobudzić nasze zmysły, ale także oczyścić nasz umysł, który w takich warunkach chętnie się ‘odpręża’. Pomocne mogą okazać się wszelkie hydromasaże, które stają się coraz popularniejsze. Wanny z hydromasażem sprawiają, że czujemy się w naszej łazience jak w Spa, które dzięki nim możemy mieć na co dzień. To relaks zarówno dla duszy, jak i dla ciała, które spięte i zmęczone potrzebuje wytchnienia po całym dniu. Taka opcja jest nieco droższa, jednak zdecydowana większość traktuje ten wydatek jako inwestycję w przyszłość.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *