Montaż syfonu do brodzika

Większość zestawów z brodzikami, nie zawiera syfonu, który stanowi jedne z najważniejszych, wręcz niezbędnych elementów przy montażu brodzika. Syfon bowiem stanowi łącznik pomiędzy odpływem brodzika a rurami kanalizacyjnymi, dzięki czemu spływ wody odbywa się w kontrolowany, spokojny i zwykle bezproblemowy sposób. Pod warunkiem, że wszystkie elementy będą idealnie do siebie pasowały i zostaną rzetelnie zainstalowane.

 Instalacja syfonu

Syfon w pionie

Syfon w pionie

Montaż syfonu nie wymaga specjalistycznej fachowej wiedzy czy umiejętności, dlatego każdy z nas może wykonać to zadanie. Zanim jednak rozpoczniemy instalację, musimy dopasować syfon do rozmiaru odpływu zakupionego brodzika oraz systemu kanalizacyjnego. Na rynku syfony występują zwykle w dwóch rozmiarach: pięć i dziewięć centymetrów średnicy, dlatego przed wyjściem do sklepu lub hipermarketu, należy dokonać dokładnego pomiaru. Specjaliści zalecają, by został zachowany dwuprocentowy spadek w kierunku pionu, który zapewni swobodny spływ wody.

Kiedy nasz syfon idealnie pasuje do odpływu, przy pomocy kilku podstawowych narzędzi, jakie z pewnością znajdują się w każdym domu, możemy rozpocząć montaż syfonu do brodzika. Przede wszystkim należy ustalić położenie dolnej części syfonu w stosunku do poziomu odpływu kanalizacyjnego. W tym przypadku muszą one pasować do siebie idealnie, tak by nie powstawały jakiekolwiek przecieki. Kiedy już dopasujemy do siebie syfon oraz otwory odpływowe, musimy posmarować miejsca montażu syfonu z każdej strony.

Uszczelnianie syfonu

Montaż syfonu - końcowy efekt

Montaż syfonu – końcowy efekt

Przy instalacji syfonu pamiętajmy także o odpowiednim jego uszczelnieniu, czego można dokonać przy użyciu specjalnych uszczelek, które są do nabycia w każdym sklepie lub hipermarkecie budowlanym. Kiedy uszczelki zostaną założone na syfonie i odpływie, koniecznie sprawdźmy szczelność poprzez nalanie do brodzika wody. Jeżeli woda nie ucieka szparami, nasz syfon został zamontowany idealnie.

Po zastosowaniu silikonu powinniśmy odczekać dobę, by produkt nabrał określonej twardości oraz spełniał swoje zadania i funkcje w stu procentach. Kiedy już dokonamy wszystkich niezbędnych czynności, skręcamy górną i dolną część syfonu, po czym usuwamy pozostałości silikonu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *