Płytki bez fug

Myśląc o łazience, każdy z nas widzi coś innego. Dla jednych elementami podstawowymi są wanna, sedes czy umywalka. Dla innych będą to różnorodne i często bardzo kolorowe dodatki, a dla jeszcze innych będą to płytki, które z wielką dokładnością zostały wybrane. Te ostatnie stanowią bardzo ważny element każdej łazienki. Obecnie możemy wybierać w ofertach wielu producentów, którzy wciąż starają się zaskakiwać i pokazywać, że łazienka nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie- kolorowa, nieprzewidywalna i po prostu ciekawa.Płytki rektyfikowane

Ciemne płytki bez fug na podłodze

Ciemne płytki bez fug na podłodze

Płytki rektyfikowane to płytki, które nadają się do kładzenia ich bez konieczności ich spoinowania, czyli nakładania pomiędzy poszczególne elementy konkretnej ilości fugi. Są to płytki, które są wręcz idealne- pod względem wymiarów, a także nie posiadają zaokrąglonych rogów, co pozwala na położenie ich bez fug, a tym samym pozwalają na uzyskanie jednolitej warstwy, bez jakichkolwiek wgłębień. Przed położeniem tego rodzaju płytek niezbędna jest kontrola różnych płytek z wielu paczek. Pozwala to zaobserwować czy faktycznie wszystkie są tej samej wielkości, czy nie występują jakieś nieprawidłowości i czy odcień jest równomierny. Na tym etapie możliwa jest wymiana w ramach reklamacji. Ważną kwestią jest również fakt, iż płytki rektyfikowane, powinny być kładzione na wyrównaną powierzchnię.


Układanie płytek bez fug

Samo przygotowanie podłoża do płytek rektyfikowanych odbywa się podobnie, jak przy innych rodzajach. Dlatego też pierwszym etapem powinno być wyrównanie podłoża, na którym płytki mają zostać przyklejone. Może to się odbywać przy pomocy wylewki samopoziomującej – w przypadku podłogi, albo też przy pomocy gładzi- w przypadku ścian.

Jasne płytki na ścianie

Jasne płytki na ścianie

Następnie, kiedy nasze podłoże jest odpowiednio wysuszone, należy położyć grunt, który przede wszystkim poprawi przyczepność i dzięki temu nasze płytki przez bardzo długi czas pozostaną na swoim miejscu. Trzecim etapem, który można pominąć, jest wytyczenie linii wzdłuż których będą układane płytki. Linie te zwykle pojawiają się u fachowców, którzy robią to po raz pierwszy albo po prostu chcą żeby wszystko wyszło idealnie. Do kładzenia płytek rektyfikowanych najlepszy będzie klej elastyczny. Na podłogę nakładany packą zębatą, z kolei przy płytkach na ściany, nakładany bezpośrednio na płytkę.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *