Ceramika podwieszana w łazience

Coraz częściej w łazienkach stosuje się ceramikę sanitarną na stelażach podtynkowych. Jest to rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność i efektowny design. Jest przy tym uniwersalne, sprawdza się w łazienkach małych i dużych, w nowoczesnych wnętrzach i w stylistyce glamour czy vintage.

Czysto, stylowo, higienicznie

Czysto, stylowo, higienicznie

Łazienka czysta, higieniczna i stylowa
W łazience szczególnie dbamy o czystość i higienę. Specyfika tego pomieszczenia, wilgotność sprzyjają gromadzeniu się zanieczyszczeń, bakterii. Niewątpliwie jest to jeden z istotnych czynników, jakie są brane pod uwagę przy wyborze podwieszanej ceramiki sanitarnej. Dzięki takiej instalacji mamy wolną podłogę, którą łatwo utrzymać w czystości, eliminuje się również miejsca, które trudno było dokładnie wyczyścić, w tradycyjnych sanitariatach – na styku z podłogą. Warto również zauważyć, że ceramika podwieszana to z reguły prosty, opływowy kształt, co również sprzyja utrzymaniu czystości.
Aby skomponować spójną, ładną aranżację warto zdecydować się na zakup wszystkich elementów ceramiki sanitarnej z jednej serii, kolekcji. Dzięki temu uzyskamy efektowną całość, pod względem wzornictwa, kształtów i kolorystyki.

Praktyczne, podwieszane sanitariaty

Praktyczne, podwieszane sanitariaty

Montaż ceramiki sanitarnej – rodzaje zabudowy
W przypadku konstrukcji podwieszanej bardzo istotne jest dopasowanie odpowiednich modułów, stelaży. Jeśli chodzi o rodzaj urządzenia dostępne są stelaże do montażu miski ustępowej, umywalki, bidetu, pisuaru, armatury. Ale kluczowe znaczenie ma przede wszystkim wybór pomiędzy stelażami do zabudowy suchej albo mokrej. Zabudowa mokra to konstrukcje z lekkich, stalowych ram. A zatem jest to rozwiązanie, które jest niezbyt wytrzymałe i mało elastyczne. Sprawdza się przy montażu w murowanych ścianach, przy dodatkowym wzmocnieniu np. cegłami. O wiele większe możliwości zapewnia zabudowa sucha, która jest nie tylko bardziej wytrzymała, ale również łatwa w montażu. Stalowe profile stelaży do zabudowy suchej utrzymują bardzo duże obciążenia, nawet do 300 kg, bez dodatkowego wzmocnienia.
Najwięcej zachodu wymaga na pewno instalacja stelażu utrzymującego miskę sedesową. Dużo uwagi należy poświęcić na wybór zbiornika spłukującego. Najlepsza opcja to jednoelementowy zbiornik wykonany metodą rozdmuchiwania. Ekonomicznie oraz ekologicznie działają zbiorniki wyposażone w funkcję spłukiwania 3/6litrów. Wówczas konieczny będzie dwumodułowy przycisk. Warto zdać się na pomoc fachowca, który doradzi i wybierze elementy dopasowane do konkretnego systemu podtynkowego.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *