Montaż ceramiki sanitarnej w nowym mieszkaniu

Zakup nowego mieszkania z rynku wtórnego niesie często za sobą konieczność dokonania niezbędnych remontów. Dotyczą one także łazienki czy kuchni. To właśnie w tych pomieszczeniach wymieniamy i montujemy na nowo elementy ceramiki sanitarnej. Jak zatem się do tego zabrać? Jak dokonać wymiany i montażu produktów tego rodzaju? Producenci dołączają często gotowe instrukcje do samodzielnego montażu ceramiki sanitarnej, dlatego jeśli czujemy się na siłach, sami możemy się zabrać za remont łazienki. Można też o pomoc w mocowaniu ceramiki sanitarnej zwrócić się do fachowców z branży. Ci jednak odpłatnie zajmą się montażem wyposażenia do łazienki lub kuchni.

Prosty montaż WC kompaktu

kompletny WC kompakt

Jednym z istotnych elementów wyposażenia naszej łazienki jest WC kompakt. Jego złożenie nie powinno przysparzać żadnych problemów. Przykręcenie za pomocą nakrętek motylkowych zbiornika na wodę do miski jest dość prostą czynnością. Kolejna sprawa to ustalenie miejsca mocowania kompaktu do podłogi. Kiedy to zrobimy czeka nas połączenie rury wypływowej WC kompaktu z rurą kanalizacyjną. Kolejną czynnością będzie przykręcenie śrubami całego kompaktu do podłogi. Warto mieć także na uwadze, że po przykręceniu nie powinien on dotykać ściany. I tak w dość prosty sposób mamy jeden z etapów montażu za sobą. Czas na kolejne czynności.

Podłączenie WC kompaktu do instalacji wodnej

wężyk doprowadzający wodę

Gdy nasz WC kompakt stoi statecznie na podłodze, należy połączyć jego miskę z instalacją wodną. W tym celu powinniśmy zakupić wężyk o odpowiedniej długości. W sklepach dostępne są wężyki o długości od 20 cm do 100 cm. Są one dość elastyczne, więc jeśli kupimy zbyt długi to będziemy w stanie go wykręcić w taki sposób, aby zachować estetykę montażu. Gdy przykręcimy już wężyk do zaworu odcinającego pion zimnej wody, należy sprawdzić dociski zakrętek na wszystkich łączach. Dzięki temu będziemy spokojni, że woda nie wydostanie się z miejsc, z których nie powinna.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.