Bezpieczna łazienka

Powiedzenie bezpieczeństwo ponad wszystko, już na stałe przyjęło się w naszej potocznej mowie. Używamy go stosunkowo często i do bardzo wielu sytuacji. Może ono korespondować z bezpieczeństwem w łazience, do którego nie zawsze podchodzimy z należytą uwagą i starannością. Podpowiemy co zrobić, żeby to wyjątkowe miejsce było zarówno bezpieczne, jak i przyjazne wszystkim.

Elementy pomagające w zachowaniu bezpieczeństwa

Mata antypoślizgowa dopasowana do naszego wnętrza

Mata antypoślizgowa dopasowana do naszego wnętrza

Chyba każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, że w łazience powinna dominować maksymalna użyteczność, ponieważ tylko wtedy całość będzie spełniała swoje podstawowe zadanie. Jednak wraz z użytecznością warto myśleć o bezpieczeństwie, które jest jej gwarantem. Istnieje szereg elementów, które mogą nam pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa. Należą do nich przede wszystkim wszelkiego rodzaju maty antypoślizgowe, które ułożone w brodziku czy wannie, sprawdzą się, niezależnie od wieku użytkownika. Zwróćmy również uwagę na gniazdka i ich umiejscowienie. Pamiętajmy żeby znajdowały się jak najdalej od źródła wody. Wentylator w połączeniu z detektorem czadu to kwestia kolejna, która może nam nawet uratować życie. Jest to istotne, szczególnie w okresach zimowych, kiedy to najczęściej dochodzi do zaczadzenia tlenkiem węgla.

Bezpieczne dziecko

Dziecko w bezpiecznej łazience

Bezpieczne dzieci

Każdy kto choć raz miał do czynienia z dziećmi, wie doskonale, że są to żywe srebra, mają nadmiar energii, który z kolei nie zawsze jest wykorzystywany w odpowiedni sposób. Również w łazience czyha na nich mnóstwo niebezpieczeństw, na które warto zwrócić uwagę. Elementem wartym rozważenia mogą być termostaty, które wykluczą poparzenie wodą. Ponadto należy bardzo dobrze zabezpieczać wszelkiego rodzaju detergenty, które dzieciaki najczęściej traktują jako nową zabawkę. Kwestie bezwzględnego zakazu pozostawiania dziecka samego, czy to w wannie, czy pod prysznicem, wydają się być oczywiste, jednak nie zawsze przestrzegane.

Niebezpieczna elektryka

Połączenie wody wraz z prądem jest najgorszym z możliwych, w związku z tym kategorycznie zabrania się dokonywania jakichkolwiek napraw we własnym zakresie, ponieważ całość może zakończyć się wielce tragicznie. Dlatego też należy koniecznie wezwać fachowca, który posiada odpowiednie uprawnienia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *