Stylowe i nowoczesne baterie podtynkowe

Chcemy, aby łazienka była czysta, funkcjonalna, bezpieczna, praktyczna. Ale coraz częściej kryterium wyboru elementów wyposażenia, jest także wystrój tego pomieszczenia. Dla wielu osób istotny jest zarówno klimat, aranżacja, jak również najdrobniejsze detale i szczegóły. Niewątpliwie takim efektownym i niebanalnym pomysłem są baterie podtynkowe.

Urządzamy łazienkę – baterie podtynkowe

Widać tylko elementy sterujące

Widać tylko elementy sterujące

Baterie podtynkowe to specyficzna instalacja, której większość ukryta jest w ścianie, a widać jedynie elementy sterujące baterią, strumieniem wody, jej temperaturą. Oczywiście zastosowanie takiego rozwiązania wymaga sporo pracy, a ze względu na specyfikę montażu, wykonuje się je podczas remontu czy urządzania łazienki od podstaw. Montaż całej instalacji wodnej związanej z baterią podtynkową wymaga bowiem umieszczenia jej w miejscach wykutych w ścianie. Chyba, że ściany łazienki są wykończone płytami gipsowo- kartonowymi na specjalnym stelażu.

Eleganckie i praktyczne baterie podtynkowe

Rozwiązanie idealne w nowoczesnych wnętrzach

Rozwiązanie idealne w nowoczesnych wnętrzach

Baterie podtynkowe to rozwiązanie efektowne, ale ma też swoje czysto praktyczne strony. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się estetyka, design – jest to bardzo modny sposób na rozwiązanie kwestii kurków, mieszaczy i baterii na umywalki, wanny oraz do natrysków. Specyfika i urok baterii podtynkowych polegają na tym, że widoczne są tylko elementy sterujące. Taki system jest idealny w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, ale sprawdza się też w niedużych, designerskich łazienkach, ponieważ zajmuje mniej miejsca. Nowoczesne systemy baterii podtynkowych to również możliwość wymiany widocznych elementów. Kompletując zestaw możemy wybrać dowolne wzory elementów natynkowych. A zatem zmieniając aranżację łazienki czy ceramikę łazienkową, możemy dopasować również nowe pokrętła lub uchwyt w przypadku baterii mieszającej.

Standardowo zestaw do zamontowania baterii podtynkowych składa się z elementów podtynkowych, w tym m.in. głowic do regulacji przepływu. Widocznym elementem są ozdobne kurki, mieszacze, przyciski, czyli część natynkowa. Niezbędna jest również odpowiednia wylewka. Zaleca się używanie wylewki czy prysznica tego samego producenta, aby uniknąć ewentualnych awarii i problemów. Szczególnie, że zdecydowanie trudniej jest przeprowadzać naprawy instalacji w przypadku baterii podtynkowych. Często wymaga to wręcz kucia ścian.

Baterie podtynkowe to efektowny pomysł, atrakcyjne detale w stylowej łazience. Mankamentem są niestety nadal dużo wyższe ceny. Tym bardziej, że należy tu postawić na jakość i trwałość, ze względu na trudności w przypadku ewentualnych napraw.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *