Baterie wannowe i natryskowe – dobry wybór

Wiadomo, że remontowanie, urządzanie, aranżowanie łazienki nie należy do najtańszych przedsięwzięć. W dużej mierze dlatego, że są to rozwiązania oraz inwestycje na lata. Niewskazanym jest zatem oszczędzanie i wybieranie tańszych, ale zawodnych produktów. Dotyczy to wszystkich elementów – od materiałów wykończeniowych, mebli, ceramiki po armaturę, baterie łazienkowe. I właśnie nad wyborem baterii warto zastanowić się bardzo starannie.

wanna

Dobrze dobrana bateria wannowa

Bateria wannowa – na co zwrócić uwagę
Oczywiście już na pierwszy rzut oka widzimy, że oferta baterii wannowych to dziś naprawdę atrakcyjny i ciekawy design. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko złoto co się świeci, a bateria powinna spełniać różne inne kryteria. Przede wszystkim ma być wygodna, ergonomiczna i bezpieczna i na tym należy skoncentrować się kupując baterię wannową albo wannowo – natryskową. Kluczowe znaczenie ma moduł termostatu. Dlatego, że pozwala nam ustawić wodę o odpowiedniej, przyjemnej temperaturze. Warto również zwrócić uwagę na funkcję blokady bezpieczeństwa, która uniemożliwia przypadkowe zwiększenie temperatury wody powyżej 38ºC. W przypadku, gdy woda stanie się za ciepła natychmiast następuje odcięcie dopływu gorącego strumienia. Ekologiczne podejście do korzystania z wody to rozwiązania takie jak ogranicznik przepływu, który zmniejsza strumień wody i ogranicza jej zużycie. W przypadku mniejszego metrażu docenimy także reduktor szumu, który zdecydowanie redukuje hałas przy nalewaniu wody do wanny

Wybieramy baterię natryskową

bateria natryskowa

Wybór baterii natryskowej – kryteria

Baterie prysznicowe również są wyposażane w nowoczesne rozwiązania, które należy brać pod uwagę przy wyborze i zakupie. Warto więc zdecydować się na model z dobrym termostatem, zabezpieczeniem przed oparzeniom, ogranicznikiem przepływu, głowicą EKO i reduktorem szumu. W przypadku baterii natryskowej przydatnym rozwiązaniem jest także możliwość różnicowania strumienia pod kątem typu i stopnia natężenia. Korzystając z prysznica zwracamy także uwagę na sterowanie panelem, co należy uwzględnić przy zakupie. Bateria natryskowa wymaga również dokładnej konserwacji i czyszczenia, a zatem przy zakupie bierzemy pod uwagę również ten aspekt. Dobry wybór to baterie z łatwym dostępem do otworów wylotowych, głowicy, uchwytów i innych elementów, tak aby bez trudu utrzymać baterię w czystości.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *