W małej łazience – składane kabiny prysznicowe

Oszczędzamy na metrażu albo efektywnie wykorzystujemy każdy centymetr łazienki. To zadanie, przed którym staje wiele osób – niewielka łazienka to „przypadłość” z jaką spotykamy się w większości standardowych mieszkań. Jednym z wyzwań jest wówczas zagospodarowanie przestrzeni do kąpieli, np. pod montaż kabiny prysznicowej.

Nie da się ukryć, że kabina zajmuje sporo miejsca w łazience. Szczególnie, jeśli chcemy zapewnić sobie naprawdę komfortową kąpiel, o którą trudno w małych kabinach (np. 60×60 czy 70×70). Bardzo dobrym rozwiązaniem przy małym metrażu mogą być składane kabiny prysznicowe.

składana kabina

Komfortowa kąpiel składanej kabinie

Składana konstrukcja na miarę łazienki
Każdy kto zdecyduje się na montaż składanej kabiny od razu doceni ekonomiczność i ergonomiczność tego sprzętu. Okazuje się bowiem, że w małej, typowej łazience można zażywać naprawdę komfortowych kąpieli pod prysznicem. Kabiny składane dostępne są w różnych opcjach: z drzwiami dwuskrzydłowymi, pojedynczymi albo podwójnymi. Z uwagi na oszczędne podejście do metrażu drzwi są zawsze składane do wewnątrz kabiny. Najczęściej wykorzystuje się kabiny dwudrzwiowe, te z pojedynczym skrzydłem stanowią idealną „dostawkę” do wanny ( w jednej linii).

Co jeszcze wyróżnia składane kabiny?

scianki kabiny

Kabina ze składanych ścianek

Otóż jest to rozwiązanie, które można dopasować do konkretnych wnętrz i pomysłów na łazienkę. Kabiny prysznicowe składane przy ścianach to najczęściej modele do kompletowania. Można zdecydować się na zakup połówek kabin nawet różnej szerokości. Innym rozwiązaniem jest kupno ścianek, które po złożeniu są kabiną dopasowaną do metrażu i potrzeb domowników. Można także składać kabiny z elementów na zamówienie – pod wymiar.
Indywidualny charakter składanym kabinom nadaje także wybór różnych rodzajów szkła (np. matowe, a nawet lustrzane) oraz koloru profili. Decydując się na montaż składanych kabin prysznicowych warto również zainwestować w model ze specjalną powłoką zapobiegającą osadzaniu się kamienia.
Mamy także możliwość dostosowania montażu baterii do indywidualnie zaprojektowanej kabiny. Na ogół układa się ścianki płasko na baterii albo układa się tak, żeby nie zasłaniały baterii.

brodzik w kabinach składanych

Różne rozwiązania – z brodzikiem i bez

Istotną kwestią jest także brodzik
Z reguły składane kabiny prysznicowe montuje się bezpośrednio na podłodze. Stosuje się wówczas różne rozwiązania – odpływ, z listwą albo bez listwy progowej. W łazienkach, w których powierzchnia pod kabinę będzie potrzebna do przemieszczania się, sprawdza się płaski brodzik równy z podłogą. Oczywiście można również wybrać opcję z tradycyjnym brodzikiem ponad podłogę.

Niezależnie od wybranych opcji i konstrukcji składana kabina prysznicowa to rozwiązanie powiększające małą łazienkę i do maksimum wykorzystujące jej metraż.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *