Zielono mi- rośliny w łazience

Urządzając łazienkę, bardzo często przeglądamy tysiące inspiracji, które dostępne są w internecie. Chcemy ‘podpatrzeć’ jak inni urządzają swoje pokoje kąpielowe, na co stawiają, czy ich wizja wniesie coś do naszego pomieszczenia. Nie rzadko widzimy coś o czym wcześniej nie pomyśleliśmy, a bardzo nam się to spodobało. Wiele osób w ten sposób podchodzi do kwiatów doniczkowych, które w łazienkach pojawiają się coraz częściej. Dzięki nim łazienka nie jest tak bardzo sterylna i urzeka swoim urokiem.

Kwiaty do ciemnej łazienki

Duży kwiat na podłodze tuż przy wannie

Duży kwiat na podłodze tuż przy wannie

Nie wszyscy mają do dyspozycji dużej i jasnej przestrzeń, jednak nie musi to być naszym zmartwieniem, ponieważ istnieją gatunki roślin, które w takich warunkach odnajdą się idealnie. Należą do nich przede wszystkim widliczka i bluszcz, które są najpopularniejszymi roślinami cieniolubnymi. Kwiaty te nadają się do pomieszczeń nawet z bardzo małymi oknami. Jeśli chodzi o pomieszczenia bez okien, to sprawa wydaje się być nieco bardziej skomplikowana, ale możliwa do przejścia. Pierwszym z nich jest zakupienie specjalnego oświetlenia, które będą roślinom dostarczać światła- jest to opcja droższa. Z kolei drugą opcją- dużo tańszą, jest uprawianie dwóch identycznych roślin cieniolubnych, z tak zwaną podmianą. Na przykład 2 tygodnie w łazience i 2 tygodnie w pokoju. Pozwoli to na zachowanie dobrej kondycji obu roślin

Kwiaty do jasnej łazienki

Fikusy, draceny, papirusy, bromelie czy krotony to te rośliny, które świetnie odnajdą się w łazience z dużą dawką naturalnego światła.

Piękny storczyk w łazience

Piękny storczyk w łazience

Również bardzo popularne i uwielbiane storczyki w wielobarwnych kolorach odnajdą się w łazience zarówno jasnej jak i wilgotnej. W takim wypadku koniecznie trzeba pamiętać, żeby podlewanie było jeszcze rzadsze niż dotychczas, ponieważ storczyk pobierze z otoczenia część wody.

Ochrona kwiatów łazienkowych

Łazienka to bardzo specyficzne pomieszczenie, dlatego też należy uważać na wszystkie rosliny, które tam postanowiliśmy hodować. Wszelkie dezodoranty, lakiery do włosów czy perfumy należy rozpylać z dala od roślin. Kiedy naszą umywalkę czy wannę zdobi piękna donica z rośliną, należy zawsze zmyć z niej mydło czy inny detergent, który może pojawić się na liściach, nawet podczas najbardziej uważnego mycia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *