Drogie meble łazienkowe VS tanie meble łazienkowe

Wielokrotnie możemy się przekonać o tym, że łazienka to najbardziej specyficzne pomieszczenie w całym mieszkaniu, a więc należy o nie zadbać w niestandardowy sposób. Również materiały do jej urządzenia i meble powinny być dostosowane do warunków w niej panujących, a więc do wszechobecnej wilgoci i do podwyższonej temperatury. Te kwestie będą szczególnie ważne podczas wyboru odpowiednich mebli, które pomieszczą kosmetyki, czyste ręczniki i chemię gospodarczą.

Funkcjonalne i ‘lekkie’ w użytku

Funkcjonalne meble łazienkowe
Funkcjonalne meble łazienkowe

Większość polskich rodzin jest niezadowolona z powierzchni użytkowej swojej łazienki, dlatego też zakup odpowiednich mebli spędza im sen z powiek. Jednak producenci coraz chętniej przychylają się nad coraz to nowszymi wymaganiami klientów i tworzą meble ładne, funkcjonalne, które spokojnie można wpasować nawet w bardzo mały metraż. Konkretyzując swoje wymagania, należy wybrać się do sklepu i sprawdzić czy wszystkie szuflady dobrze się otwierają, czy szafki mają wygodne uchwyty, dzięki którym nie będziemy musieli dotykać frontów, czy całość jest wykonana solidnie i czy ma szansę przetrwać w tych utrudnionych warunkach.


Jaki materiał najlepszy ?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że materiały w których wykonywane są meble, są przeróżne, począwszy od tych najtańszych, po najdroższe- czyste drewno egzotyczne. Do wyboru mamy:
• szafki drewniane,
• szafki z płyt MDF,
• szafki z tworzyw sztucznych,
• szafki z płyt pilśniowych,
• szafki ze szkła czy metalu.

Drewniane meble łazienkowe
Drewniane meble łazienkowe

Zwykle najdroższe jest drewno, szczególnie te egzotyczne, aczkolwiek czasami szafki metalowe stworzone przez znanego projektanta również potrafią kosztować krocie. Przy wyborze konkretnego materiału, należy się zastanowić, czy chcemy je mieć na bardzo długi okres czasu- wtedy wybieramy drewno i ewentualnie płytę MDF. W przeciwnym razie wybieramy coś tańszego, ale również mniej trwałego.
Przy kupowaniu mebli, niektórzy kierują się zasadą, iż tanie meble są tylko dla bogatych. Dlaczego ? Ponieważ za jakiś czas trzeba będzie je wymienić, a całkowita suma tychże zakupów często przekracza pierwotną kwotę droższych i porządniejszych mebli. Warto to przemyśleć !

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.