Aranżacja dużej łazienki

Spoglądając na swoją łazienkę, zwykle widzimy wiele wad, pamiętamy jej pierwsze aranżacje, które nie zawsze były udane czy też rzucają nam się w oczy mankamenty, które powstały na skutek upływu lat. Również niezwykle często narzekamy na jej rozmiar, ponieważ to jest kluczowa kwestia w urządzaniu tego pomieszczenia. Mając do dyspozycji zaledwie cztery czy pięć metrów, ciężko jest nam wybrać taką umywalkę, sedes i wannę, które podobają nam się pod względem stylu, ale także takie, które będą pasowały do niewielkiego pomieszczenia. Można by rzec, że duże pomieszczenie na pokój kąpielowy jest czymś wielce pożądanym, jednak czy aby na pewno ?

Idealne zagospodarowanie przestrzeni

duża łazienka
Rozmieszczenie w dużej łazience

O ile w małej łazience zmuszeni jesteśmy do kombinowania podczas ustawiania wszystkich niezbędnych elementów, o tyle na dużej powierzchni nie zawsze mamy konkretny pomysł, jak to wszystko zaaranżować. Jeśli będziemy robili to chaotycznie, bez wcześniejszego przygotowania, może wyjść z tego coś niezbyt funkcjonalnego i atrakcyjnego pod względem estetycznym. W związku z tym, jeszcze przed przystąpieniem do wybierania konkretnych elementów, warto sobie wszystko rozrysować na kartce i podzielić przestrzeń na co najmniej dwie, nieco mniejsze części. W jednej z nich zaaranżujmy wszystko, co jest związane z kąpielą: ustawić tam trzeba wannę, prysznic, ewentualnie szafki z przyborami do mycia. W drugiej części można postawić sedes, który dodatkowo może być oddzielony ścianką z luksferów, a obok znajdować się będą umywalki. Ich ilość może być większa niż jedna sztuka, zwłaszcza jeśli nie musimy się martwić ‘wykorzystanymi’ metrami.


Wybór kolorów i wyposażenia

Duży i jasny pokój kąpielowy
Duży i jasny pokój kąpielowy

Mimo, że ogromna łazienka może wydawać się prosta do zaaranżowania, często dochodzi do przepełnienia i pomieszania wielu stylów, które zwykle się gryzą i nie wyglądają ze sobą dobrze. Na każdym etapie projektowania, a później zakupów, trzeba się trzy razy zastanowić czy szafki z tekowego drewna pasują do surowego prysznica i do wanny z jacuzzi z kolorowymi lampkami. Podobnie może być z kolorami. Większa ilość wyposażenia generuje większą możliwość wprowadzenia niepożądanego chaosu i przesadną ilością kolorów. Oczywiście możliwe jest łączenie, jednak trzeba robić to umiejętnie. Jeśli czerwony na podłodze to przełamany czymś jasnym na ścianach. Jeśli grafit na ścianach to na podłodze coś stonowanego. Dzięki tym zasadom duża łazienka będzie, wbrew pozorom, bardzo przytulnym miejscem w naszym domu, w którym chętnie będziemy chcieli przebywać.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.