Elementy do ukrycia- pralka i piecyk gazowy

Już dawno minęły czasy, kiedy to nasze pomieszczenia miały być tylko i wyłącznie funkcjonalne, a kwestia gustu i estetyki schodziła na dalszy plan. Można śmiało stwierdzić, że dziś to estetyka i ostateczny wygląd odgrywają najważniejszą rolę. W związku z tym wciąż poszukujemy rozwiązań, które mogłyby pomóc w ukryciu elementów, które niezbyt dobrze komponują się z całością. Trend ‘ukrywania’ szczególnie widoczny jest w łazience, w której przeszkadza nam zazwyczaj wielkogabarytowa pralka i piecyk gazowy, który nie grzeszy urodą.

Zakrywamy pralkę

Pralka pod blatem
Pralka pod blatem

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że pralka to niezwykle ważny sprzęt, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnej łazienki. Wraz z mniejszym metrażem naszej łazienki, warto pokusić się o małe modele, które dosłownie można ‘upchnąć’ w miejscach, których byśmy zwyczajnie nie wykorzystali. Takim modelem jest Mini Aquamatic od firmy Candy. Jednak nawet najmniejsza i najpiękniejsza pralka może zepsuć ostateczny efekt aranżacyjny naszej łazienki. Najpopularniejszym sposobem ukrycia jej, jest wstawienie jej pod przedłużonym blatem (w którym lub na którym postawiona jest umywalka), a następnie zakupienie małej roletki, dzięki której jednym ruchem będziemy zakrywali i odkrywali pralkę. Innym pomysłem godnym uwagi są wszelkiego rodzaju kotary i zasłony. Te sprawdzą się wyśmienicie w momencie, kiedy nasza maszyna do prania będzie stała we wnęce. Nie ma nic prostszego od zamontowania krótkiego karnisza i zawieszenia zasłony, która stylistyką będzie pasowała do naszej łazienki.

Ukrywamy piecyk gazowy

Piecyk ukryty za roletką
Piecyk ukryty za roletką

Piecyk gazowy sprawia zwykle więcej kłopotów, ponieważ zamieszczony jest na ścianie, posiada nierównomierne elementy, a do tego nie możemy go szczelnie zakryć czymkolwiek, ponieważ wokół piecyka musi być ciągła cyrkulacja powietrza. Bardzo często będziemy również potrzebowali zaakceptowania naszego pomysłu przez spółdzielnię, która monitoruje bezpieczeństwo. Jednym z pomysłów jest zabudowanie piecyka, ale tylko od frontu i to lustrem z drzwiczkami, które pozwolą na stały dostęp do piecyka. Zarówno z góry jak i z dołu będzie dostawało się świeże powietrze co pozwoli na odpowiednią cyrkulację. Jeśli nasz piecyk nie jest umiejscowiony tuż nad umywalką, to można pokusić się o drewnianą zasłonę, która będzie miała bardzo modny ażurowy wzór. Bez względu na decyzję o wyborze zakrycia – pamiętajmy, żeby skonsultować się z osobą decyzyjną, która doradzi nam czy nasz pomysł nie koliduje z bezpieczeństwem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.