Trendy w aranżacji łazienek

Nie od dziś wiadomo, że aranżacje wnętrz łazienkowych również podlegają trendom, modom. Oczywiście nie zmieniamy wystroju łazienki tak często jak garderoby. Niemniej jednak warto wiedzieć co jest na czasie, tym bardziej, że wiele zmienią np. atrakcyjne dodatki, akcesoria, wybór odpowiednich płytek, kolorów czy modnej armatury.

W modnej łazience może być naprawdę różnie. Od inspiracji naturą i przyrodą, po industrialne loftowe wnętrza. Trendy łazienkowe to zarówno bogate zdobienia i stylistyka glamour, jak i ponadczasowa czerń czy stonowane barwy natury. Stawiamy na formę, kształt, kolor i ciekawe struktury.

Inspiracje naturą zawsze modne

Fascynacja naturą niejedno ma oblicze. Na pewno warto sięgać po gorący trend, jakim są materiały wykończeniowe inspirowane naturalnymi surowcami. A zatem w modnych łazienkach pojawiają się płytki przypominające kamień, marmury, trawertyny czy piaskowce, a także imitujące drewno. Odwzorowanie naturalnych materiałów pozwala na uzyskanie naprawdę ciekawych efektów.

Jeszcze bardziej spektakularnie prezentuje się trend inspirowany dżunglą, motywami roślinnymi. Botaniczne wzory, dzikość natury, nasycone żywe kolory, ciekawe kształty, dekoracje i dodatki –  w ten sposób osiągniemy w łazience bardzo modny efekt urban jungle.

łazienka
Efektowne inspiracje naturą

Luksusowo czy surowo? Oto jest pytanie

Minimalistyczne i monochromatyczne wnętrza to już klasyka łazienkowych aranżacji. Na tym tle niezwykle ciekawie wygląda powrót do stylistyki glamour, czyli odrobina, albo więcej, luksusu. W łazience osiągniemy go wykorzystując np. płytki z metalicznym połyski, brokatowe, z efektem cukru czy lustrzane. Złote detale, lustra w dekoracyjnych ramach, stylowe kinkiety, wanny na rzeźbionych nóżkach i mocne nasycone kolory – glamour i luksusu w łazience to jest to!

Na przeciwległym biegunie jest hit ostatnich lat, czyli łazienka w lofcie. W tym przypadku stawiamy na surowe, industrialne aranżacje, kanciaste, geometryczne formy umywalki czy wanny. Oświetlenie inspirowane fabrycznym, metal, beton, białe, surowe płytki – tak uzyskamy typowe loftowe wnętrze.

kolory
Luksus w stylistyce glamour

Płytki łazienkowe – format, kształt i kolor

Płytki wielkoformatowe to łazienkowy klasyk, ale nadchodzące sezony mogą należeć do małych formatów inspirowanych łazienkami sprzed lat. Modne będą zarówno motywy patchworkowe, jak i ponadczasowa, kultowa mozaika. Zwracamy również uwagę na kształt płytek – ciekawe efekty uzyskamy stosując np. kafelki heksagonalne czy cegiełki.

Mocnym akcentem są także płytki strukturalne, które pozwalają uzyskać efekt trójwymiarowości. Największym atutem takiego wykończenia ścian jest to, że ich powierzchnia wygląda inaczej w zależności od pory dnia czy oświetlenia. Modne są też połączenia matu z błyskiem, które także pozwalają uzyskać efekt 3D.

umywalka
Małe płytki – duży efekt

Powrót do przeszłości, czyli płytki lastryko

Lastryko, lastriko, terazzo… kojarzy nam się przede wszystkim z materiałem na parapety i schody w czasach PRL. Lastryko przezywa dziś swój renesans i wraca w wielkim stylu – zachwyca ciekawym wzornictwem, bogactwem kolorów i faktur.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.