Łazienkowe cztery kąty – praktyczne urządzenia narożne

Łazienka nie należy na ogół do największych pomieszczeń. Standardem są raczej małe metraże, co do których mamy często wielkie plany. Nic więc dziwnego, że chcemy tu wykorzystać każdy centymetr i każdy kąt. Dosłownie… na co pozwalają nam urządzenia, wyposażenie i meble narożne, dostępne w coraz szerszej i bardzo różnorodnej ofercie.

Wypełniamy łazienkowe kąty
Oczywiście pierwszym skojarzeniem w tym przypadku jest aranżacja małej łazienki. Ale praktyczne oraz dekoracyjne walory sprawiają, że po „narożniki” sięgamy również urządzając większe łazienki, a nawet imponujące pokoje kąpielowe. Idąc dalej najbardziej oczywistym tropem, narożne rozwiązania to przede wszystkim wanny oraz kabiny. Okazuje się jednak, że możliwości jest więcej.

 

wanna w rogu
Narożna wanna – idealna w małej łazience

Kąpiel w kącie
Wanna narożna to pomysł powszechnie stosowany. Nie tylko z uwagi na ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. To również możliwość montażu wanny o niestandardowym kształcie i wymiarach. Jeśli zdecydujemy się na wannę z parawanem, mamy dwa w jednym – miejsce na relaksującą kąpiel i orzeźwiający natrysk. W małych łazienkach docenimy także fakt, iż taka wanna zajmuje mniej miejsca w nie za dużym pomieszczeniu.
Również narożna kabina natryskowa to bardzo efektywne podejście do dostępnej przestrzeni. Przy takim montażu mamy do dyspozycji dwie ściany. Możemy jedną z nich wykorzystać np. na montaż półek, które posłużą do przechowywania kosmetyków, środków higieny. W zależności od metrażu, zasobów finansowych oraz pomysłu na łazienkę, narożna kabina prysznicowa może mieć różne kształty i wymiary (kwadrat, prostokąt, owal, wycinek koła).

umywalka
Umywalka narożna w niewielkiej toalecie

Mała toaleta – montujemy urządzenia narożne
Łazienka to nie tylko miejsce do kąpieli. Dlatego producenci oferują dziś również inne rozwiązania, które wykorzystują wszystkie kąty. Narożna umywalka to patent, po który sięga wiele osób, szczególnie w niewielkich toaletach, gdzie potrzebna jest umywalka tylko do umycia rąk. A zatem jest to małe urządzenie i zmieści się dosłownie w kąciku. Pamiętajmy jednak o ergonomicznych, bezpiecznych parametrach. Bok takiej umywalki powinien mieć min. 30cm, o ile służy tylko do higieny rąk. Przed umywalką powinno zostać miejsce o wymiarach 60x80cm.
Jak się okazuje w rogu można zamontować także sedes. To rozwiązanie, po które często sięga się jeśli mamy toaletę i łazienką w jednym pomieszczeniu. W ofercie producentów znajdziemy dziś gotowe, narożne stelaże podtynkowe i narożne kompakty. Warto wiedzieć, że standardowy narożny kompakt ma ok 80 cm długości. Narożny odpowiednik – 60 cm, a więc znów oszczędzamy cenne centymetry.

szafka z umywalką
Efektowna i praktyczna narożna szafka z umywalką

Meblujemy kąty
Oczywiście nie sposób pominąć narożnych mebli łazienkowych. Mogą być to np. podwieszane szafki, półki, które efektywnie wykorzystają kąty, nie zabierając nam i tak niewielkiej przestrzeni. Blaty dochodzące do rogów pomieszczenia to również miejsce na wiele łazienkowych akcesoriów, kosmetyków, tekstyliów, czy nawet małej umywalki na postumencie (polecamy poznać ofertę KOŁO w tej kwestii).
W rogu można zamontować również grzejniki, np. nad wanną, wówczas nie zajmują praktycznie wcale cennej, łazienkowej przestrzeni.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.