Wybór ceramiki łazienkowej

Łazienka to we współczesnym mniemaniu już nie tylko miejsce, w którym załatwia się swoje potrzeby fizjologiczne czy wykonuje czynności higieniczne, ale przede wszystkim miejsce, które jest oazą spokoju, świątynią relaksu i salonem odnowy biologicznej. Nic dziwnego, że dziś łazienki nazywane są pokojami kąpielowymi czy też domowym Spa. Nazwa zobowiązuje do tego żeby to pomieszczenie było subtelne, funkcjonalne i zarazem eleganckie. Wyjątkowość tego miejsca możemy podkreślić poprzez wysublimowane dodatki, krzykliwe elementy gresu czy też wyjątkową ceramikę łazienkową. Coraz rzadziej więc spotkać możemy łazienki, które aranżowane są schematycznie tak jak to było kiedyś.

Umywalki o nietypowych kształtach

Umywalka w kształcie ślimaka

Przywołując na myśl umywalki, które są niezbednym elementem wyposażenia każdej łazienki, zdecydowana większość będzie oczyma wyobraźni widziała prostą, białą umywalkę, średnich rozmiarów. Obecnie producenci odchodzą już od takich pomysłów na rzecz dużo bardziej odważniejszych. Starają się działać w myśl tego, że nawet w łazience możemy wyrazić swój charakter, upodobanie czy też nawet filozofię życia. Nietypowe umywalki w formie filiżanek, stożków, kształtów przypominających wyżłobione kamienie, a nawet morskie muszle sprawiają, że nasza łazienka może stać się nowoczesna i niepowtarzalna. Oczywiście również kolory i materiały możemy dowolnie wybierać i niekoniecznie skupiać się tylko i wyłącznie na bieli.

Oryginalne sedesy

Nowoczesna ceramika łazienkowa

Decydując się na oryginalne elementy łazienki takie jak nietypowe umywalki, warto także pokusić się o dobranie do nich równie oryginalnego sedesu. Niekoniecznie musi on być w tym samym kolorze i z tego samego materiału, ponieważ nie zawsze takie połączenie bedzie możliwe, jednak dobrze, jeśli swoją formą bedzie odpowiadać danemu stylowi. Coraz chętniej wybieramy sedesy podwieszane, które sprawiają wrażenie mniejszych i są oczywiście higieniczniejsze. Dodatkowo chętnie skupiamy się na takich elementach jak wolno opadająca deska, do tego możemy również zażyczyć sobie jej podgrzewanie, które staje się coraz dostępniejsze. Dla wielkich fanów błyskotek producenci polecają sedesy w kryształach Swarowskiego czy też z pozłacanymi elementami. Tak naprawdę nie trzeba mieć już żadnych zahamowań w wyborze ceramiki łazienkowej, szczególnie, że kolejne firmy poddają się nowoczesnym trendom i chętnie wydają na rynek niesamowicie oryginalne i intrygujące linie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.