Para w łazience, czyli… łazienka dla dwojga

Realia są takie, że większość z nas nie posiada w domu czy apartamencie kilku łazienek, tak aby każdy swobodnie korzystał ze swojej przestrzeni. Na ogół nie dysponujemy również imponującym pokojem kąpielowym o powierzchni komfortowego salonu. Jak zatem urządzić, zagospodarować łazienkę, która będzie praktyczna, wygodna dla co najmniej dwóch osób?

Z reguły łazienka jest jednym z najmniejszych pomieszczeń w naszych mieszkaniach. Trudno sobie zatem wyobrazić, że będzie to łazienka dla dwojga. Są jednak rozwiązania, sposoby i pomysły, dzięki którym będzie to przestrzeń wygodna i użyteczna dla pary.

dwie umywalki

Dwie umywalki w łazience dla pary

Umywalka
Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się umywalka, przy której zaczynamy i kończymy dzień. Szczególnie poranna toaleta bywa pilna, spieszymy się i chcemy jak najszybciej stanąć przy umywalce, spojrzeć w lustro i przygotować się do kolejnego dnia. Jeśli tylko metraż na to pozwala warto zainwestować w dwie umywalki. Może być to również umywalka dwustanowiskowa. A jeśli absolutnie nie ma miejsca na takie rozwiązanie, dobrym pomysłem będzie dłuższa umywalka (np. 120 cm), przy której możemy zamontować dwie baterie oraz lustro i oświetlenie na całej długości – dla dwóch osób.

Wanna czy prysznic
Montaż ceramiki sanitarnej dla pary to także kwestia wyboru między wanną i prysznicem. I znów podstawowym kryterium staje się metraż. Optymalna sytuacja to możliwość zainstalowania sporej wanny i wygodnej kabiny. Jeśli jednak musimy wybierać, warto zdecydować się na kabinę albo wannę, w której komfortowo wykąpią się dwie osoby.

Intymnie…
Łazienka dla pary to również ważna kwestia wytyczenia i oddzielenia sanitarnych stref intymnych. Aby oddzielić np. wc, bidet czy ewentualnie pisuar, można zastosować specjalne stelaże, ścianki działowe, przesłony.
Łazienka dla pary to pomieszczenie, w którym odbywa się poranny, szybki tusz, makijaż pani domu i precyzyjne golenie mężczyzny. Ale to także miejsce wieczornych, relaksujących kąpieli, również we dwoje. Dlatego istotnym elementem łazienki dla pary jest odpowiednie oświetlenie. Podczas zabiegów, toalety chcemy mieć jasne pomieszczenie, dobrze oświetlone lustro. Wieczorem przyda się stonowane, przygaszone, ciepłe światło

umywalka

Akcesoria mogą stać na blacie

Praktycznie…
Dwie osoby korzystające ze wspólnej łazienki to także kwestia zagospodarowania przestrzeni, w której każdy zmieści swoje akcesoria, kosmetyki itp. Meble, półki, kosze, pojemniczki powinny być pojemne i funkcjonalne. Warto również zagospodarować i wykorzystać blaty przy umywalce/umywalkach. Uczciwe i demokratycznie podzielić przestrzeń oraz dbać o porządek.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *