Niezwykłe płytki w oryginalnej łazience

Pomysły na aranżację łazienek są coraz bardziej oryginalne i efektowne. Jednym z elementów, który determinuje wystrój tego pomieszczenia są na pewno płytki, które układamy na ścianach, podłogach, wykorzystujemy do obudowy umywalki, wanny, kabiny. Jak się okazuje płytki mogą mieć dziś naprawdę niezwykły wymiar, wygląd. Wykonuje się je z oryginalnych surowców.

Płytka jak jest każdy widzi…
Płytki łazienkowe kojarzymy najczęściej z kwadratami, prostokątami z materiałów ceramicznych. Wiemy, że są dostępne w bardzo bogatej palecie wzorów i kolorów. Standardowe wymiary to np. 15×15 cm czy 20×25. Są też płytki wielkoformatowe (30×40, 30×60 i większe). Warto jednak poznać również inne pomysły na stworzenie w łazience wyjątkowego wystroju.

Szkło lakierowane w łazience

Szkło lakierowane w łazience

Szklana łazienka
Jednym z materiałów, który doskonale sprawdza się w łazience jest szkło. Płytki ścienne ze szkła są bardzo efektowne, eleganckie. Mogą być to kafelki jednokolorowe, w bogatej palecie barw. Szeroki wybór stanowią także płytki z dekoracyjnymi wzorami. Można je układać na podłodze albo zastosować do wykończenia kabiny prysznicowej.
Szkło lakierowane to efekt, styl i praktyczne zastosowanie. Wygląda w łazience bajkowo albo elegancko, a przy tym jest wodoszczelne i łatwo się je czyści. Szkło lakierowane jest nieprzezroczyste, ma intensywną barwę dzięki nałożeniu na tylną powierzchnię odpornego lakieru oraz wypalanie w wysokiej temperaturze. Dzięki temu szkło lakierowane jest idealnym rozwiązaniem do mokrych stref w łazienkach. Niezwykłe efekty zapewnia także bogata gama intensywnych kolorów, od bieli, przez szarości po żywą czerwień, turkus czy zieleń.
Szklana mozaika – kolejna wariacja na temat szklanej łazienki. Dzięki specyficznym właściwościom szkła, mozaika do łazienki to prawdziwe bogactwo form, kształtów i kolorów. Możemy zdecydować się na efektowną mozaikę błyszczącą albo elegancki mat. Dodatek brokatu czy szkła witrażowego pozwoli uzyskać naprawdę spektakularny efekt. Mozaika sprawdza się w mokrych strefach łazienki i ma dużą odporność termiczną. Standardowo mozaika szklana jest dostępna w formie plastrów, które nakleja się na specjalnej elastycznej siatce albo na ochronnej folii lub na papierze montażowym

Ciekawostki

Przestrenne, kamienne kafelki

Przestrzenne, kamienne kafelki

Dla wielbicieli rozwiązań niebanalnych mamy bardzo ciekawe pomysły na łazienkę. Jednym z nich mogą być płytki zmieniające kolor pod wpływem ciepła. Zanim rozpocznie się kąpiel czy natrysk płytki są w standardowym kolorze (np. czerń). Ciepła woda, ogrzewanie sprawiają, że zmieniają barwę. Jak w bajce…
Kafelki kamienne zapewniają niezwykłe wrażenie głębi, trójwymiarowości. Produkowane są w kształcie sześciokątów, co stwarza wspomniany przestrzenny efekt. Aby aranżacja była jak najbardziej spójna i wyjątkowa można także zastosować specjalne wygięte płytki, które stworzą obudowę oświetlenia.

Zdjęcia: keramagdesign.de, Pinterest, Lithos Design

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *