Zagraj w kolory w łazience

Łazienka to nie tylko instalacja wodna i elektryczna, ogrzewanie i wybór wanny albo montaż kabiny. To również wyjątkowe wnętrze, wymarzona aranżacja. Coraz wyraźniej odchodzimy od standardowych zestawów kolorów, przypisanych do konkretnych pomieszczeń. Kolor w łazience to pomysł na niebanalną aranżację, ale również na stworzenie klimatu, nastroju dla wieczornych, relaksujących kąpieli, porannego tuszu czy sesji domowego spa.

zielona łazienka
Optymistyczna zieleń

Kolorowy, łazienkowy zawrót głowy
W przypadku łazienki kolor ma podobne znaczenie, jak w innych pomieszczeniach. A zatem jeśli marzy nam się wystrój, który nastraja pozytywnie, daje zastrzyk pozytywnej energii to warto zagrać w łazience w zielone. Energetycznie i pobudzająco zadziałają czerwienie. Przy czym jest to z pewnością kolor, który należy stosować z rozwagą, wyczuciem i raczej dość oszczędnie. Doskonałym pomysłem jest np. zastosowanie dodatków, akcesoriów w tym jakże soczystym kolorze. W łazience pięknie i oryginalnie komponują się oranże, ciepłe brązy, fiolety, uniwersalne ponadczasowe błękity. Warto pokusić się także o zestawienia i kombinacje wielu barw.

Wzorowe ściany w łazience
Bardzo ciekawy pomysł stanowią również motywy i wzory. Dla niektórych idealna będzie subtelna, kobieca łazienka dekorowana wzorami kwiatowymi, w spokojnych pastelowych odcieniach. Klimat takiego wnętrza podkreśli montaż oświetlenia, które wydobędzie i podkreśli wybrane elementy i barwy. Fototapeta to rozwiązanie, które do niedawna nie kojarzyło się z łazienką. Dziś krajobrazy, widoki, sceny filmowe ożywiają monochromatyczne, stonowane wnętrza albo są intrygującym akcentem na tle w zdecydowanej tonacji kolorystycznej.

mozaika w łazience
Kontrastowa mozaika

Kontrasty – awangardowo lub glamour
Bardzo ciekawym zagadnieniem jest zastosowanie kontrastów. Oczywiście nasuwa się od razu pomysł na łazienkę w bieli i czerni. I tu mamy szerokie pole do popisu – od klasycznej mozaiki, przez awangardowe zestawienie dużych powierzchni w kontrastowych barwach, po czernie w eleganckiej łazience glamour. Należy oczywiście pamiętać, że większe powierzchnie utrzymane w czerni sprawdzą się przede wszystkim w dużych łazienkach. Im mniejszy metraż tym więcej jasnych elementów. W przypadku czarnych ścian znakomitym rozwiązaniem będzie montaż ceramiki łazienkowej w czysto białym kolorze i o prostej formie. Na przeciwległym biegunie jest łazienka w stylu glamour, w której dodatki zachwycają bogactwem, wzornictwem. Z czernią skomponuje się znakomicie złoto, srebro i zdecydowane odcienie, takie jak fuksja, czerwień czy amarant. Zastosowanie kolorów pozwala na uzyskanie naprawdę niezwykłych efektów, dotyczy to zarówno ścian, ceramiki, armatury, jak i dekoracji oraz akcesoriów. Kolor to idealny sposób na małą i dużą łazienkę, a także wtedy kiedy urządzamy wnętrza nowoczesne, kameralne, przytulne czy luksusowe – glamour.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.